Haberler

GENÇ KUŞAK TOPLULUĞU'NUN ROTASI BU KEZ TEKNOFEST

394
3-10-2023

GENÇ KUŞAK TOPLULUĞU’NUN ROTASI BU KEZ TEKNOFEST

Uşak Belediyesi tarafından kurulan, sosyal ve kültürel aktivitelerle gençlerin nabzını tutan Genç Kuşak Topluluğu, anlamlı bir geziyi daha gençlerle buluşturdu. Genç Kuşak’la birlikte dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’i ziyaret eden öğrenciler; yerli ve milli yatırımları yerinde görerek, unutulmaz anlar yaşadı.

Genç Kuşak Topluluğu tarafından 5 gün boyunca gerçekleştirilen ve her gün farklı öğrencilerin yer aldığı gezi yeni keşiflere kapı araladı. Genç Kuşak ile İzmir’e giden gençler; TeknoFest’i büyük bir hayranlıkla gezdi ve birbirinden değerli teknolojik gelişmeyi görme şansı yakaladı. Uşak’ta eğitim veren 26 liseden yaklaşık 1400 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen TeknoFest gezisi, gençlerin unutamayacağı güzel anılara sahne oldu.

100. Yıla Yakışır Bir Organizasyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu yıl Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına yakışır bir organizasyonla gerçekleştirilen ve dünyanın birçok yerinden yabancı turistleri ağırlayan TeknoFest, bu yıl yerli ve milli yatırımları yakından görmek isteyen tüm her yaştan vatandaşa kapılarını açtı. Teknoloji ve girişim yarışmalarının yanı sıra fuar etkinlik alanlarını da dolduran vatandaşlar; Hava ve Kara Araçları Sergisi, Planetaryum, Dikey Rüzgâr Tüneli, İklim Tüneli, Sanal Gerçeklik Tüneli, Güneş Gözlem Etkinliği, Simülasyon Deneyim Alanları, Öğrencilerle İlk Uçuş Etkinliği, Pedallı Uçuş Etkinliği, Refik Anadol'un "Makine Hatıraları: Uzay" Sergisi gibi birçok aktivite ile bilimin ışığında eğlenceli vakit geçirdi. 

Gökyüzünde Gurur Tablomuz Nefes Kesti

Tüm alanı inceleme fırsatı bulan Genç Kuşaklı öğrencilerin gözleri aynı zamanda gün boyunca gökyüzündeydi. Milli gururlarımız olan Türk Yıldızları,Bayraktar TB2, Akıncı, Aksungur, SOLOTÜRK, Hürkuş, Jandarma Çelik Kanatlar, Anka, Paramotor, Gyrocopter ve Atak Helikopter TeknoFest semalarında izleyenleri büyüleyen gösterilere imza attı. Alan gezisinin ardından İzmir Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Uşaklı gençler; park içerisinde gezerek farklı türleri ve çeşitli hayvanları görme şansı yakaladı.

Gençler Başkan Çakın’a Teşekkürlerini İletti

5 gün boyunca farklı öğrencilerin katılma fırsatı bulduğu gezide gençler, sosyal ve kültürel açıdan her daim destekçileri olan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkürlerini iletti. Genç Kuşak Topluluğu sayesinde Türkiye’nin her yerini ve ülkede gerçekleşen farklı etkinlikleri görme fırsatı bulduklarını ifade eden Uşaklı gençler; bu tip organizasyonların devam etmesini temenni etti. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Sultan Gencer UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU Banaz İmrez Köyünden Mehmet Gencer Durmuş Gencer TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇLERE BİR ARMAĞAN DAHA Miraç Efe Gençtürk KARAAĞAÇ GENÇLİK PARKI RESMİ OLARAK HİZMETE AÇILDI UŞAK BELEDİYESİ GENÇLİK PARKI AÇILIYOR Fatma Gencer
uşak uşak belediyesi mehmet çakın gençkuşak