Haberler

​Gülistan ve Hilal Kent Sitelerinin Su Sorunu Sona Erdi

2603
20-06-2015

Gülistan ve Hilal Kent Sitelerinin Su Sorunu Sona Erdi

Uşak Belediyesi kentin gelişmekte olan bölgeleri olan Gülistan ve Hilal Kent Sitelerinin su sorununu çözdü. Daha önce kuyular vasıtasıyla su ihtiyacını karşılayan bölge hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bölgemizde geçtiğimiz yıl yol sorununu bitirdikten sonra su sorununu da bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Hilal Kent ve Gülistan Sitelerinin su sorunu belediyenin çalışmaları neticesinde sona erdi. Buna göre daha önce kuyular vasıtasıyla su gereksinimini karşılayan bölge halkı kent şebeke suyuna kavuştu. Sorunun giderilmesi içinse kentin su ihtiyacını karşılayan Küçükler Barajı’ndan 25 kilometrelik hat çekildi.

Sorunu kısa sürede bitirdik

Uşak’ın sorunlarını bildiklerini ve projeler ile kentin gelişimini sağladıklarını belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu kapsamda binlerce vatandaşın oturduğu iki sitenin daha ihtiyacını gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

 Konu hakkında göreve gelmelerinin akabinde hemen çalışmalara başladıklarını aktaran Cahan, “İlimizde gelişmekte olan bölgelerin arasında Gülistan ve Hilal Kent Siteleri yer almaktadır. Bu bölgede yaşayan binlerce vatandaşımızın belediyecilik anlamında beklentileri söz konusuydu. Bize bildirilen sorunların başında ise yol ve su geliyordu. Biz hemen kolları sıvadık ve geçtiğimiz yıl bölgede yol ile ilgili sıkıntıları bitirdik. Bu yıl ise şebeke suyunu bölgeye ulaştırdık. Bugün ise şebeke suyunu vatandaşlarımızın evlerine ulaştırdık” ifadesini kullandı.

Çalışmanın sona ermesi ile vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldıklarını vurgulayan Cahan, “Vatandaşlarımızın mutluluğunu bizim için en anlamlı karşılıktır” şeklinde konuştu.

Ortak akıl ile çalışmalara devam

Kentte sorunların çözümü için çalışmalara devam ettiklerini bildiren Cahan, “İlimizde her mahallede sorunları bizzat dinliyor ortak akıl ile çözüm üretiyoruz. Bugün de bunlardan birisini gerçekleştirdik. Belediye olarak vatandaşlarımızın arasında olmaya ve beklentileri dinlemeyi sürdüreceğiz. Bu yolla kentimizde hiçbir sorun bırakmayacağız. Yeni projelerimizde de kentimiz ile sürekli istişare içinde olarak hareket edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK MERKEZ İSLİCE MAHALLESİ ÇARŞI UŞAK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ YAZ OKULU RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ Ferdi Akgün Tahsin Işıkkent UŞAK BELEDİYESİ İLE KENT YEŞİLE BÜRÜNÜYOR 123 BİN METREKARELİK DEV PROJE ÇOCUK KENT'İN TEMELİ BAKAN KASAPOĞLU İLE ATILDI Kent Merkezinde Büyük Dönüşüm Başlıyor Erdinç Selvi Varidat Merdin EVLİLİK OKULU ÜÇÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ
gülistan hilal kent su