Haberler

HİZMET-İŞ SENDİKASI BAŞKAN CAHAN'I ZİYARET ETTİ

1723
25-02-2019

Değişimin Emektarlarından Başkan Cahan’a Anlamlı Ziyaret

Türkiye’de bir ilk olarak Uşak Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinin kazananları Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret ederek, kendilerine verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Taşeron yasası kapsamında kadroya geçen ve UTAŞ bünyesinde hizmet veren tüm işçileri kapsayarak haklarını güçlendiren Türkiye’deki ilk toplu sözleşmesinin emektar tarafı Uşak Belediyesi’ni ziyaret etti.

Hizmet-İş ve Hak-İş Sendikalarının Uşak İl Başkanı Recep Sorkun, Hizmet-İş Sendikası’nın Gençlik, Kültür ve Kadın Komisyonu ile Denetim, Disiplin, Yönetim ve Kültür-Sanat Birimlerinin işçi temsilcileri Başkan Cahan’ı makamında ziyaret ederek, kendisine bugüne kadar Uşak’a ve işçilere verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşayan işçiler, 5 yıl boyunca kendileriyle çalışmaktan şeref duydukları Başkan Cahan’a bizzat teşekkür etmek istediklerini belirttiler.

Sorkun: “Başkanımız Bizim Kalbimizde Yer Etti, Ona Ne Kadar Teşekkür Etsek Az”

Kendisine komşu illerden sözleşmenin başarısını soranlar olduğunu dile getiren Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikaları Uşak İl Başkanı Recep Sorkun: “Belediye Başkanımız Nurullah Cahan işinin ehli. Onun ve sağladığımız iş birliğinin sayesinde anlaşmamız kolayca halledildi” dedi. Sorkun, toplu iş sözleşmesindeki uzlaşıda Başkan Cahan’ın büyük bir emeği olduğunu söyledi.

Sorkun ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Sayın Başkanımla birlikte, Türkiye’de taşerondan kadroya geçen işçiler için ilk toplu sözleşmeyi imzalama şerefine nail olduk. Öncelikle kendilerine Uşak halkımız ve işçilerimiz adına teşekkür ediyorum. UTAŞ bünyesindeki temsilcimiz ve kadrolu arkadaşlarımızla birlikte kendisine teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. Başkanımız hem kadrolularda hem taşeronda yüzümüzü güldürdü. Kendisi gönlümüzden gelen teşekkürü kat be kat hak etti. İnşallah bundan sonra da yolumuz kesişir”.

Başkan Cahan: “Biz Bir Aileyiz, Uşak’ımızı Birlikte Güzelleştirdik”

Ziyaret sırasında konuşan Başkan Cahan, 5 yıl boyunca Uşak’ın çehresini işçilerle değiştirdiklerini ve işçilerle el ele vererek gece gündüz demeden, 24 saat esaslı çalışma ile bu işleri yaptıklarını kaydetti. İşçinin alın terine vurgu yapan Başkan Cahan, bugüne kadar iş sözleşmelerini eksiksiz bir şekilde imzaladıklarını ve işçilerini mağdur etmediklerini paylaşarak, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. İşçilerimizi kadrolu ve kadrosuz olarak ayırmadan, Türkiye’ye örnek olacak şekilde sendikaya geçirdik ve toplu iş sözleşmesini imzaladık. Burada da bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlikte güzel bir ekip olduk ve güzel eserler bıraktık. Bunun mutluluğu bize yetiyor. Biz bir aileyiz, biz bir ekibiz, gece gündüz çalışmanın sonucunda bu eserleri inşa ettik. Bu eserlerden halkımız yıllarca faydalanacak. Uşak, eskiden ‘gelip geçilen’ adeta köy olarak tabir edilen bir yerken; şimdi ‘fark edilen’, içerisindeki hazinelerin, kültürlerin keşfedildiği bir şehir olmasını aile kültürüyle başardık. Nazik ziyaretlerinden dolayı Başkanımıza, UTAŞ’ta ve belediyemizde çalışan tüm işçi kardeşlerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ziyaret sendika üyelerinin Başkan Cahan’a çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Omurca Köyünden, Nurettin Keskin Hüsamettin Deniz Hüsamettin Narcıkara Seyfettin Zengin BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI Sedrettin Özdemir BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE Alettin Tekin Burhanettin Aysal BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ziyaret hizmet-iş sendika