Haberler

KADINLARIN İKİNCİ EVİ; UKAMER HİZMET BİNASI

2638
11-08-2023

Uşak Belediyesi Bünyesinde Hizmet Veren Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) Yeni Hizmet Binasına Kavuşmak İçin Gün Sayıyor. UKAMER Hizmet Binası Tamamlandığında, Uşaklı Kadınlar Birbirinden Güzel Etkinliklere Tek Merkezden Ulaşma Şansı Yakalayacak.

Kurulduğu günden bu yana binlerce kadının hayatını renklendiren Kadın Koordinasyon Merkezi; çeşitli eğitimlerden sosyal sorumluluk projelerine, renkli gezilerden yardım kampanyalarına kadar birçok farklı konuda Uşaklı kadınlara ulaşmaya devam ediyor. Kadına kattığı güçle kente değer katan UKAMER; çok yakında yeni merkezine taşınarak kentin tüm kadınlarına tek merkezden ulaşabilmenin mutluluğunu yaşayacak. Bu düşünceyle Uşak Belediyesi tarafından Millet Bahçesi’nde yer alan Eski Kız Meslek Lisesi’nin UKAMER Hizmet Binası’na dönüştürülmesi için geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmalarda da artık sona yaklaşıldı.

KADINLARA SICAK VE SAMİMİ İKİNCİ BİR EV

Kentin kalbinde bulunan ve 1160 metrekare kapalı alana sahip olan bina, bodrum üzeri iki katlı bir yapıdan oluşuyor. İçerisinde istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda yönlendirme yapacak iki farklı danışma noktası bulunan binada; kadınlarımızın farklı toplantılar ve etkinlikler gerçekleştirebilecekleri büyük bir salon yer alıyor. Kadınların evlerindeki samimi ortamı aratmayacak, sosyalleşmelerine olanak sağlayacak bir ortam olan Kadın Kafe’nin de yer aldığı yapıda; çeşitli alanlarda etkinliklerin yapılabileceği atölyeler, çeşitli kurslar ve eğitimlerin verileceği bir sedir köşesi ve eğitimler için seminer salonu bulunuyor.

ÇOCUKLARI DA DÜŞÜNEN BİR MERKEZ  

Kadınlarla birlikte çocuklarının da faydalanabileceği UKAMER binası; kadınların etkinliklerden faydalandığı vakitlerde çocukların da keyifli vakit geçirmesi için tasarlandı.

Geniş bahçesinde çeşitli oyun gruplarından oluşan oyun parklarının yer aldığı UKAMER binası; aynı zamanda kadınlarımızın evlatlarını güvenle emanet edebileceği bir kreşi de içerisinde barındırıyor. Kadınlarımız yemyeşil bir doğa içerisinde temiz havaya ve görsel güzelliklere sahip olan Kadın Kafe’de dinlenirken, hobi atölyelerinde ilgi alanları olan konularda üretme şansı yakalarken ya da keyifli etkinliklerle kişisel gelişimlerine katkı sağlarken; çocukları da güvenli ve emin ellerde uzman öğretmenler eşliğinde eğlenerek ve oyunlar oynayarak onları bekliyor olacak. Diğer yandan binanın bahçesinde bulunan muhteşem ateş çukuru, Uşak’a değer katan fikirlerini ve farklı projelerini birbirleriyle paylaşmak isteyen kadınlarımızı ağırlayacak.

0.0
Son Düzenlemeler: 11 Austos, 2023
İlgili İçerikler: AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET YENİ AŞEVİ KAPSAMLI HİZMETLERLE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR KARAAĞAÇ MAHALLESİ'NİN TALEPLERİ HİZMETE DÖNÜŞTÜ KARAAĞAÇ GENÇLİK PARKI RESMİ OLARAK HİZMETE AÇILDI KADINLARIN HAYATINA DOKUNAN ANLAMLI PROJE ​48 YILLIK ANILAR UKAMER HİZMET BİNASI'NDA CANLANDI UŞAKLI KADINLAR UKAMER ATÖLYELERİNDE BULUŞTU HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETTE
 KARAAĞAÇ KAPALI PAZARYERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
uşak belediyesi mehmet çakın ukamer Uşak Kadın Koordinasyon Merkezi