Haberler

KAPSAMLI TESİS YEŞİL SAHALARA YILDIZ YETİŞTİRECEK

357
18-03-2024

Uşak Belediyesi, gençlerin spor alanında yeteneklerini geliştirmesi ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemesi için başlattığı önemli bir çalışmada daha sona geldi. Şehrin spor altyapısını güçlendirmek ve gençlere daha iyi imkanlar sunmak amacıyla yeni tesisleri bir bir hizmete sunan Uşak Belediyesi Altyapı Kamp Merkezi ve Antrenman Sahası'nı açmak için gün sayıyor.

Sağlıklı yaşama teşvik edici birçok proje hayata geçiren ve sporcuların yanında olan Uşak Belediyesi; hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek kapsamlı bir tesisi kente kazandırmaya hazırlanıyor. Fatih Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Futbol Altyapı Kamp Merkezi ve Kapalı Antrenman Sahası, genç sporcuların yeni odak noktası olmak için gün sayıyor. Uşaklı sporculardan “Altın Ayaklar” yetiştirdiklerini söyleyen Başkan Çakın, sporun her türlüsünü destekleyen hizmetlerle kenti donatıyor.

HIZLA YÜKSELEN TESİS GÖZ DOLDURDU

2 bin metrekarelik geniş kullanım alanına sahip altyapı kamp merkezi; 3 kattan oluşan yapısıyla oldukça kapsamlı. 50 futbolcunun konaklayabileceği yapıda bir de kafeterya yer alıyor. Bünyesinde yatakhane, yemekhane, hobi odaları, fitness odası, antrenör odası, soyunma odaları, toplantı salonu ve sporculara ilk yardım müdahalesi yapılabilecek bir masaj odası bulunan tesis; yan kısmında yer alan, 30 metre genişliğinde ve 50 metre uzunluğunda olan kapalı halı saha ile de gençlerin yaz kış antrenmanlarına destek olacak. Yapılan kamp merkezinin üst katındaki teras bölümü de maçların izlenmesine olanak tanıyacak. Resmi müsabakalar için standartlara uygun olan açık saha da gece maçları oynanabilmesi için aydınlatma sistemiyle donatıldı.

BAŞKAN ÇAKIN; “GENÇLİĞE YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”

Spora ve sporcuya verdiği önemle birçok hizmeti şehre kazandıran Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Futbol Altyapı Kamp Merkezi ile birçok sporcuyu hayallerine ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Başkan Çakın gençlerin ve vatandaşların spora kolay erişimi için kent genelinde önemli çalışmalar yapıldığının altını çizerek; “Uşaklı sporcularımızın her zaman arkasında duracağız. Alt yapıda yeni sporcular yetiştirebilmek ve gençlerimizin bu alanda önünü açmak bizim için oldukça değerli. Nitekim, gençliğe yapılan yatırım geleceğe yatırımdır.” dedi. 

Profesyonel futbol takımlarının tesisleri kadar donanımlı bir altyapı kamp merkezinin inşa edildiğini vurgulayan Başkan Çakın, “Bugüne kadar deneyimli hocalarımız eşliğinde hem binlerce gencimizin hayallerini destekledik hem de velilerimizin gurur dolu yüzlerindeki tebessüme ortak olduk. Şimdi yapılan yeni tesisimizle kentimize gelen takımları daha modern bir yapıda karşılamış olacağız ve kendi gencimiz de sağlıklı bir ortamda maçlara hazırlığını yapacak. Kapalı sahamızla birlikte 12 ay boyunca futbol okullarımız da en kaliteli şekilde gençlerimize hizmet verebilecek.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERDE KULLANILMAK ÜZERE SATEN KUMAŞ BİLEKLİK ALIMI DOĞRUDAN TEM YENİ AŞEVİ KAPSAMLI HİZMETLERLE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR Yeşilkaraağaç Mahallesi Sakinlerinden, Fadime Özdemir Zeliha Yeşil UŞAK'IN YENİ GÖZDESİ OLACAK TESİS GÖRKEMLİ KALABALIKLA AÇILDI YEŞİL KARAAĞAÇ GÖLETİ SOSYAL TESİSLERİ DOĞASEVERLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK Elif Yeşilkaya Yeşil Karaağaç Mahallesi Sakinlerinden Mehmet Karakuş HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ KISA SÜREDE GÖZ BEBEĞİ OLDU
uşak Uşakbelediyesi mehmetçakın uşaksporaltyapı uşaksporaltyapıtesisleri