Haberler

​Kemalöz Pazar Yeri'nde Sona Yaklaşıldı

3649
25-06-2015

Kemalöz Pazar Yeri’nde Sona Yaklaşıldı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yapımı devam eden Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri’nde çalışmaların olumlu yönde seyir ettiğini kaydetti. Başkan Cahan, “Yeni pazar yerimizi bu yıl içinde bitireceğiz ve son derece modern bir alanı halkımıza hediye edeceğiz” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi kentteki pazar yerlerinin modernizasyonu, yenilenmesi ve ihtiyaç hissedilen yerlerde yeni pazar yerlerinin yapılması konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kemalöz Mahallesi’nde pazar yerinin yapımı devam ederken, Fatih Mahallesi için planlanan yeni pazar yerinin çalışmaları da sürüyor ve saha çalışmaları kısa süre içinde başlayacak. Öte yandan mevcut pazar yerleri ise uzun vadede yenilenerek Uşak halkının hizmetine sunulacak.

Çalışmalar son sürat

Yapımı devam eden Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri’nde inceleme yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Pazar yerimiz istediğimiz hızda devam ediyor ve kısa sürede halkımızın kullanımına açılacak” dedi.

 Belediye yönetimi olarak pazar yeri çalışmalarının her aşamasını takip ettiklerini anlatan Cahan, “Belediyemiz ilimizde pazar yerleri konusunda istenilen düzeyde bir çalışma yapmaktadır. Bazı mahallelerimize mevcut alanların çok uzak olması ve yakınlarında pazar yeri kurulamaması nedeniyle yeni pazar yeri çalışmalarımız devam ederken, mevcut pazar yerlerinin yenilenmesi için de proje çalışmalarımız sürüyor. Göreve başlar başlamaz ele aldığımız projelerimizden birisi olan Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri konusunda da oldukça iyi bir yere geldik. Hergün silueti giderek daha çok ortaya çıkan pazar yerimiz 2015 yılı içinde vatandaşlarımızın alışveriş yapacağı bir duruma gelecek. 10 bin metrekarede hizmet verecek olan pazar yerimizin biz de her aşamasını takip ediyoruz” ifadesini kullandı.

Uşak’ın yeni pazar yerleriyle Türkiye’nin en modern alanlarına sahip olacağını aktaran Cahan, bu konuda şehrin en şanslı kentlerden birisi olacağını iletti.

Mevcutlar yenilenecek

Uşak’ın bütün pazar yerlerinin gıpta ile bakılacak güzellikte ve nitelikte özellikte olması için çaba verdiklerini dile getiren Cahan, bu konuda başarıya ulaşacaklarını anlattı. Cahan, “Kentimizde yeni pazar yerlerimizin yanında vatandaşlarımızın kullandığı pazar yerlerimizi de yenilemek istiyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Cuma pazarımızda da yüksek gerilim hatlarının şehir dışına taşımasından sonra modern bir pazar yeri için kolları sıvayacağız. Pazar yerleri çalışmalarının sonuncusunu ise Çarşamba Pazarı’nın olduğu alanda yapmayı planlıyoruz”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UNUTULMAZ FESTİVAL SONA ERDİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SOSYETE PAZARI'NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME ŞEKEREVLERİ KAPALI PAZAR YERİ VATANDAŞTAN TAM NOT ALDI BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLER ZÜMRA KADIN EL EMEĞİ PAZARINDA KARAAĞAÇ KAPALI PAZARYERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR KARAAĞAÇ MAHALLESİ KAPALI PAZAR YERİ KURA ÇEKİMİ YAZ OKULU RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ Fatih Pazar Yeri Kura Çekimi Başvuru Listesi BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇARŞAMBA PAZARI ESNAFI'NA ZİYARET