Haberler

​Kent Temizliğine Modern Dokunuşlar

2837
25-08-2015

Kent Temizliğine Modern Dokunuşlar

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentin temizliği konusunda büyük değişim yaşadıklarını belirtti. Başkan Cahan, “İlimizde bölgesel anlamda temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Ana caddelerde ise yer altı çöp sistemiyle artık trafik sıkışmayacak” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yeni başlanan yer altı çöp konteyneri montajını yerinde inceledi. Atatürk Spor Salonu önünde yapılan montajlama incelemesinde Başkan Cahan’a,  Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal, Ulaşım Müdürü Kemal Yiğit ve belediye personeli de eşlik etti. .

Hızlı ve modern temizlik

Burada bir açıklama yapan Başkan Cahan, “Uşak’ta temizlik anlamında farklılıkları yaşatıyoruz” şeklinde konuştu. Bu konuda büyük bir değişim gerçekleştirdiklerini ileten Cahan, “Özellikle ana caddelerde normal konteynerlerin yerini büyük konteynerlere bırakıyoruz. Yeni konteynerleri yer altına gömüyoruz. İlk aşamada 21 adet yer altı çöp konteyneri çeşitli noktalara monte edeceğiz. Montajlama işlemimiz ise hızlı bir şekilde sürüyor. Konteynerlerimizin kapasitesi 5 metreküptür. Bugün de Zübeyde Hanım Caddesi’ndeyiz. Caddemiz konsept bir projeyle yenilenirken temizlik anlamında da değişimi caddemize katıyoruz” dedi.

Yer altı konteynerlerinin birçok faydasının olacağını aktaran Cahan, yeni konteynerlerle hafızalarda yer alan kötü görüntüleri de sileceğini belirtti.

Trafiği engellemeyecek

Cahan, yeni yer altı konteynerlerinin trafik konusunda da rahatlık sağlayacağına vurgu yaparken şunları kaydetti: “Projemiz konteynerlerimizin adet ve görsel anlamda değişimini sağlayacak. Konteynerlerin sadece üst tarafı görünecek. Ayrıca konteynerlerimiz daha önce kapasitesi nedeniyle mesai saatlerinde toplanıyordu. Yeni sistemde ise konteynerlerimizin hacmi düşünüldüğünde günde bir kez trafiğin olmadığı saatlerde alınacak. Trafik bu uygulamamızla rahatlayacak”

Mahallere özel uygulamalar

Uşak’ta farklı bölgelerde farklı temizlik uygulamalarının sürdüğünü dile getiren Cahan, “Biz ilimizde temizlik uygulamasını yaparken bölgelere göre kolaylıklar da yaptık. Mehmet Akif Ersoy Mahallemizde çöp poşetleme sistemiyle çöplerimizi topluyoruz. Bu uygulama farklı sokaklarda da devam ediyor. Bunu yanında her Perşembe günü kentin farklı mahallelerinde bölgesel anlamda geniş çaplı temizlik yapıyoruz. Bu durumdan da vatandaşlarımız memnun” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK MODERN HAYVAN PAZARINA KAVUŞUYOR Uşak'ın Modern ve Teknolojik Yeni Üst Geçitlerine Çirkin Saldırı Genel Başkan Arslan: Uşak'ın Kimyası Değişmiş, Modern Bir Kente Dönüşmüş Uşak Üniversitesi Modern Yüzüne Kavuşuyor Yeni Üst Geçitler Modern Uşak'la Bütünleşecek Alt Yapıda Modernite ve Kalite 3. Battı Çıktı İle Birleşiyor Uşak Modern Bir Yüze Kavuşuyor Celal Bayar Caddesi Modern Bir Yüze Kavuşuyor Belediye'nin Dokunuşlarıyla Uşak Halıları Görücüye Çıktı Kirli Tabakhaneden Modern Kent Merkezine
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik belediye başkanı yer altı hakan uludağ konteyner montaj