Haberler

​Kentin Akciğerlerine Belediye Dokunuşu

2713
7-12-2015

Kentin Akciğerlerine Belediye Dokunuşu

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kent temizliğinde çığır açtıklarını ve birer temiz hava deposu olan ormanlık alanlarda da temizlik çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kent içinde yapılan temizlik çalışmalarıyla takdir kazanıyor. Kent temizliğinde hassas bir yaklaşım içinde olan Belediye her yönüyle modern çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Şehir merkezinde yapılan çalışmalarda kent içinde yer alan bütün parkların temizliği de sağlanıyor. Bunun yanında son olarak kentin temiz hava depolarından birisi olan Hacıkadem Çamlığı Uşak Belediyesi tarafından temizlendi. Sabah saatlerinde başlayan ve 150 personelin katıldığı temizlik çalışmalarında orman içinde yer alan bütün olumsuzluklar giderildi. Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal’ın koordinasyonunda sağlanan temizliğin ardından yapılan çalışmalar bölgeye giden vatandaşlardan olumlu tepkiler aldı.

Ormanlarımızın temiz olmasını önemsiyoruz

“Amacımız her yönüyle temiz bir kenti inşa etmek” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu bağlamda her yönüyle başarılı bir performans sergilediklerini dile getirdi. Cahan sözlerine şöyle devam etti: “Göreve gelmemizin akabinde ilimizin tertemiz olması için yoğun bir çaba içersine girdik. Gerek kentimizin sokakları, gerekse parklarımızın pırıl pırıl olması için bütün ekiplerimiz fedakarca çalışıyor. Şehrimizin duraklarını dahi temizliyoruz. Bütün bu çalışmalara son olarak orman temizliğini ekledik. İlimizin akciğeri olan Hacıkadem Çamlığı’ndan gelen yoğun şikayetler neticesinde çamlığı temizlemeye karar verdik. Ekiplerimiz çamlıkta her yönüyle kapsamlı bir çalışma yaparak ilimizin hak ettiği bir alanı hemşehrilerimize hediye etti”.

Belirli periyotlarla çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Cahan, “Kent ormanlarımızın da ilimize yakışan bir şekilde olmasını önemsiyoruz” diye konuştu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü sosyal bir boyut kazandı

Başkan Cahan Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarda sosyal yönüyle de başarı elde ettiğinin altını da çizerken, “Hacıkadem Çamlığı’nda yapılan bu örnek çalışma bir nevi örnek bir sosyal sorumluluk çalışmasıdır. Ekiplerimiz sosyal sorumluluklarına farklı alanlarla da devam etmektedir. Bu bağlamda evde kimsesiz ve dar gelirli olan yaşlı anne ve babalarımızın evlerinin temizliği sürmektedir. Ayrıca ibadethanelerimizin temizliğinde de modern bir şekilde çalışma yapmaktayız” şeklinde konuştu

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 01.02.2023 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı UŞAK BELEDİYESİ SIFIR ATIK MARKET MİNİK ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI 02.01.2023 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 02.01.2023 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı 01.12.2022 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı UŞAK BELEDİYESİ İLE KENT YEŞİLE BÜRÜNÜYOR 01.12.2022 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı 16.11.2022 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı UŞAK BELEDİYESİ'NDEN BİR GÜNDE İKİ AÇILIŞ BİR TEMEL ATMA BİR TANITIM PROGRAMI Uşak Belediyesi Bir Tesiste Daha Temel Attı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik marka şehir ismail ünal hacıkadem çamlık