Haberler

Kentsel Dönüşümde Uşak Türkiye'nin Örnek Projesi

7588
22-09-2017

TOKİ BAŞKANI AÇIKLADI: “UŞAK’TA GERÇEKLEŞTİRLEN KENTSEL DÖNŞÜM TÜRKİYE’NİN ÖRNEK PROJESİ”

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaklaşık 450 Milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen ve sanayiden konutsal ve ticari alana dönüşüm özelliği ile bir ilk olan Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye’nin örnek projesi olduğunu açıkladı.

Uşak’a yapılan en büyük devlet yatırımları arasında yer alan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin incelemeleri için Uşak’a gelen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile bir araya geldi. Başkan Cahan’dançalışmalar hakkında bilgi alanve birlikte alanı gezen Turan, önemli değerlendirmelerde bulundu. Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tüm detayları ile çok gelişmiş bir proje olduğunu belirten Turan “Uşak’tayaklaşık 450 Milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen kentsel dönüşüm projesi Türkiye’ye örnek olacak bir proje.Geçmişiyle bugünü kıyaslandığında Uşak için gerçekten çok büyük bir yatırım oldu. Uşak’ın özellikle bölge içerisinde ön palana çıkartacak başarılı bir çalışma gerçekleşti.430 bin metrekarelik yeni merkezin kentteki ticari faaliyetlere önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyoruz.Birkaç yıl içerisinde civar vilayetlerinde veya Anadolu’nun başka vilayetlerinde bu projenin öncelikle gelinip gezileceği kanaatindeyim.” dedi.

Teslimatlar başlıyor

Uşak’ı çevre vilayetlerden sıyıran bir projeye imza atıldığını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, teslimatların yıl sonuna kadar tamamlanmış olacağını söyledi. Projenin hayata geçmesindeki en önemli mimarlardan olan Turan, şu açıklamayı yaptı: “Bu proje artık Uşaklıların projesi. TOKİ’ye ait iş yerlerinin açık arttırma ile satışına halktan çok yoğun bir talep geldi. 300 tane esnaf gelip buradan dükkan almışsa burası zaten Uşak’ın malı olmuş demektir. Buradaki işlerimiz de bitti ve yakın zamanda burada teslimler yapılacak. Yıl sonuna kalmadan hem dükkan sahiplerine, hem de konut sahiplerine teslimler yapılacak.”

Bölge ekonomisi büyüyecek

Türkiye’de örnek projeler arasında gösterilen Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin bölgede ciddi bir ekonomi doğuracağını belirten Ergün Turan, “Buraya dükkanlar gelecek, vatandaşlar yerleşecek, bu şehrin ekonomisi açısından da düşündüğünüzde çok büyük bir ekonomik canlılık getirecek. Önümüzdeki 3 ila 6 ay içerisinde buradaki hareketlilik Uşak’ın ekonomisine de hareketlilik katacak.” dedi.

Örnek projede Başkan Cahan’ın payı büyük

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a özel bir teşekkür sunan Turan, “Belediye Başkanımız Nurullah Bey, Toplu Konut İdaresi ile çok yakın diyaloğa girdi. Bu proje için birlikte yoğun bir çaba gösterdik. Gayretimiz ve çabalarımızdan dolayı güzel işler gerçekleşti. Defterdarlık binasının projesi de bitmek üzere. Dolayısı ile Uşak’ta bölgeye örnek olacak, Türkiye’ye örnek olacak yeni bir kent merkezi doğdu.”dedi.

Nurullah Cahan: “Bir ilki daha gerçekleştirdik”

2 yıl önce başlanılan serüvenin sonuna geldiklerini ifade eden Başkan Nurullah Cahan, “İlkler şehri Uşak’ta da yine bir ilki gerçekleştirerek sanayi bölgesinden konut ve ticari alana dönüşümü içeren bir projeyi gerçekleştirdik.Yaptığımız incelemelerde merkezimizin hazır hale geldiğini gördük. Yılsonuna kalmadan burada hem sosyal hayat hem de ticari hayatın başlamasını planlıyoruz. Tabi bunun yanında biz Belediye binamızı da buraya taşıyacağız. Bu konuda hükümet yetkililerimize, Devlet Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na da desteklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Tamamıyla güzel bir çehreye bürünen bir alan ortaya çıktı. Dokuzsele Deresi de alanımıza ayrı bir güzellik kattı. Bin 51 konut, 923 işyerinin ve birçok sosyal donatıların bulunduğu her şeyiyle düşünülmüş olan Uşak’ın yeni merkezini inşa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Başkan Cahan, konutu olmayan, dar gelirli ve emeklilere yönelik bin konutluk bir TOKİ projesinin yapılacağının da müjdesini verdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş UŞAK KARAAĞAÇ MAHALLESİ MAHALLE KONAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE TATAMİ ALIMI Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Rabia Çelik Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ramazan Kara Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mehmet Özcan Ali Cemal Uşaklıgil
uşak uşak belediyesi nurullah cahan Kentsel Dönüşüm örnek proje ergün turan