Haberler

KURDELE KESİLDİ GENÇ KUŞAK AKADEMİ AÇILDI

454
5-03-2024

Uşak Belediyesi’nin gençlerin sosyalleşmesi ve kişisel gelişimini artırması amacıyla kurduğu Genç Kuşak Topluluğu, bünyesine yepyeni bir tesisi kattı.

Gençler başta olmak üzere her yaştan vatandaşın yoğun katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Genç Kuşak Akademi, içerisindeki donatılarla öğrencilerden tam not aldı. Açılışta konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, gençlerin eğitiminin her şeyden önemli olduğunu, güçlü bir gelecek için güçlü temeller atılması gerektiğini vurguladı.

Açılış törenine Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra AK Parti Uşak Milletvekilleri Fahrettin Tuğrul ile İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖNCE KULE ALTI SONRA AKADEMİ

Kurduğu Genç Kuşak Topluluğu ile bugüne kadar onlarca etkinlikte binlerce genci bir araya getiren ve bu yönüyle “gençliğin başkanı” olarak adından bahsedilen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, daha önce Atapark bölgesinde gençlere armağan ettiği Kule Altı’ndan sonra bu defa da kentin en merkezi noktasında eğitime destek temasıyla yeni bir yapıyı hizmete sundu. Geniş kütüphanesi, bireysel ve grup ders çalışma odaları ve kursların düzenleneceği sınıflarıyla gençlere sınava hazırlık sürecinde tam destek verecek olan yapı; aynı zamanda keyifli tasarımıyla ve gençlere hitap eden etkinlik odalarıyla da göz doldurdu.

Açılışta konuşan Başkan Çakın, eğitim odaklı tesisleri artırarak gençlerin sınav kaygılarını azaltmaya yönelik hizmetleri çoğalttıklarını, Akademi’deki uzman rehberlik hizmeti sayesinde de öğrencilerin bu süreci kolay geçirmelerine destek olacaklarını vurguladı.

BAŞKAN ÇAKIN GENÇLERİN İSTEK VE ÖNERİLERİNE ÖNEM VERİYOR

Açılış programında konuşma yapan Başkan Çakın, “Gençlerimiz için hizmete kazandırdığımız bir yapının daha açılışını gerçekleştirmek için sizlerle bir araya gelmekten büyük bir büyük mutluluk duyuyorum. Göreve başladığımızda hiç tahmin edemediğimiz bir pandemi süreciyle karşı karşıya geldik. Bu süreçte vatandaşlarımız maalesef hem sağlık hem de ekonomik anlamda zorlu bir dönemden geçti. Bizler de tabi ki Uşak Belediyesi olarak bütün çalışmalarımızı ve projelerimizi bir kenara bıraktık ve öncelikle vatandaşlarımızın sağlık problemlerine ve esnaflarımızın maddi sıkıntılarına destek olmayı kendimize görev edindik. İki sene süren pandemi döneminde okula gidilemedi, dışarıyaçıkılamadı ve toplu etkinlikler gerçekleştirilemedi. Pandemi süreci sonrasında özellikle gençlerimizden gelen talepler doğrultusunda belediye olarak sosyal hayatımızı daha da geliştirmek ve pandemi psikolojisini üstümüzden atmak için çeşitli etkinlikler düzenlememiz gerektiğine karar kıldık. Gençlerimize daha yakından ulaşabilmek, talep ve isteklerini bizzat onlardan dinlemek için Genç Kuşak Topluluğumuzu oluşturduk. İlk olarak şehirdeki gençlerin uğrak noktası olan Atapark’ta bulunan kulenin altındaki merkezimi gençlerimiz için Genç Kuşak Kule Altı olarak tahsis ettik. Gençlerimizin yoğun bir ilgi ve sevgi ile kullandığı Kule Altı’nda birçok renkli etkinlik gerçekleştirdik. Baktık ki Kule Altı gençlerimiz tarafından çok verimli bir şekilde kullanıyor, biz de dedik ki şehrimizin dört bir tarafında gençlerimiz için yeni merkezler yapmalıyız. Bu doğrultuda bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Genç Kuşak Akademi’yi kurmaya karar verdik. İnşallah burada da pek çok gencimiz hem uygun fiyatlı kurs alarak derslerine çalışacak hem de sosyalleşme fırsatı yakalayacak.” dedi.

BAŞKAN ÇAKIN YENİ GENÇLİK MERKEZLERİNİN MÜJDESİNİ VERDİ

Gençlere yönelik yaptığı yatırımlar, festivaller ve faaliyetlerle gençliğin başkanı olarak gönüllerde iz bırakan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeni merkezleri müjdeledi. Çakın, “Önümüzdeki günlerde Kemalöz Mahallesi’nde eski ayaklı su deposunun bulunduğu noktaya kazandırdığımız, gençlerimizin yeni merkezi Gençlik Üssü’nün de açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. İçerisinde gençlerimizin spor yapacağı bir fitness salonu, çeşitli kursların yapılacağı odalar, kafe ve en üst katında ders çalışacakları bir etüt merkezi bulanan yeni binamızı sizlerle buluşturacağız. Yine Pazar günü açılışını gerçekleştirdiğimiz Dikilitaş Millet Bahçemizin içerisinde bulunan Etüt Merkezi’ni de kullanıma açacağız. Uşak’ımızı gençlerimiz için daha yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz. İnşallah yeni dönemde gerçekleştireceğimiz projelerle; nice sosyal ve kültürel aktivitelerde buluşacak, gençlerimizin daha donanımlı ve bilimle bütünleşmiş bir yapıya sahibi olması için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÇAKIN’IN ÇALIŞMALARI ÖVGÜ TOPLADI

Programda konuşma yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, “Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti; gençliğe, ilime ve bilime yatırım yapmakla güçleniyor. Belediye Başkanımız Mehmet Çakın beş yıllık görevi sürecinde gençlere ve kadınlara yönelik birçok faaliyet, program ve tesis yatırımı gerçekleştirdi. Bizler gençlerimizi seviyor ve önemsiyoruz. Belediye Başkanımıza gençlere yönelik yaptığı başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın göreve geldiği günden bu yana gençler ve kadınlar için hassasiyetle çalıştığına dikkat çeken AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, “Gençlerimiz bize emanet. Bizlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ilim ve bilim sahibi bir gençlik ülkeyi emanet alsın diye gece gündüz demeden çalışıyoruz. İşte bugün açılışını yaptığımız Genç Kuşak Akademi binamız çalışmalarımızın bir eseri. Uşak’ımızın gençleri inşallah burada ders çalışıp, kendilerini geliştirecekler. Binamızın gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Açılış programında konuşmalarını gerçekleştiren AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Mehmet Çakın Başkanımız göreve geldiği günden bu yana gençlerimiz için sosyal ve kültürel alanlarda çok önemli adımlar attı. Öncelikle şehrin kalbi Atapark’ta Genç Kuşak Kule Altı’nı sizlerin hizmetine açtı. Şimdiyse bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Genç Kuşak Akademi binasını siz gençlerimizle buluşturuyor. Ben bu hizmetlerin yapılmasında başta Belediye Başkanımız Mehmet Çakın olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

GENÇLER AKADEMİ BİNASINI HEYECANLA KARŞILADI

Açılış programına katılan Neşenaz Kurt, “Dört gözle beklediğimiz bir açılıştı. Burayı sık sık kullanmayı düşünüyorum, donanımlı faydalı bir tesis olmuş. Başkanımızın gençlere yönelik yaptığı çalışmaları takip ediyorum, hepsinden de çok memnunum.” dedi.

Sessiz ve nezih bir ders çalışma alanı arayışında olduğunu belirten Bedirhan Başer, “Uzun süredir Uşak’ta ders çalışacak yer arıyorduk, böyle kapsamlı bir tesisin şehre kazandırılması bizi çok mutu etti. Çok kaliteli, sessiz ve sakin bir yer, hizmetten ödün vermiyorlar. İlk defa siyasi birinden gençlere yönelik bu kadar adım atıldığını gördüm. Üstelik hiçbir karşılık beklemiyor. Güler yüzlü ve kibar bir insan. Çalışmaları için Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Üniversite öğrencisi Seyhan Tekin ise, “Şehirde böyle bir yere ihtiyaç vardı. Bizler üniversite öğrencileri olarak çalışacak yer bulamıyoruz. Okuldaki kütüphaneler yoğunluktan dolayı hep dolu. Böyle bir yerin yapılması gençler için güzel bir imkân. Başkanımız çalışmalarının hepsini ihtiyaca yönelik gerçekleştiriyor. Her kuşaktan bireylerin ihtiyacı olabilecek şeyleri gözlemleyip icraata geçiriyor. Çalışmaları için çok teşekkür ederiz.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Banaz İmrez Köyünden Mehmet Gencer Durmuş Gencer TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇLERE BİR ARMAĞAN DAHA Miraç Efe Gençtürk KARAAĞAÇ GENÇLİK PARKI RESMİ OLARAK HİZMETE AÇILDI UŞAK BELEDİYESİ GENÇLİK PARKI AÇILIYOR Fatma Gencer UŞAK'IN YENİ GÖZDESİ OLACAK TESİS GÖRKEMLİ KALABALIKLA AÇILDI GENÇ KUŞAK AKADEMİ'DEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE
uşak uşak belediyesi mehmet çakın Genç Kuşak genç kuşak akademi