Haberler

"Kurslarla Vatandaşlarımızın Yanındayız"

2521
27-05-2016

“Kurslarla Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte kişisel gelişimi sağlayacak kursları önemsediklerine değinirken, “Belediye olarak kursların açılması ve hemşehrilerimizin katılması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan İslamoğlu Kültür ve Sanat Evi’nde devam eden resim kurslarını ziyaret etti. Ziyarette Başkan Cahan’a eşi Halime Cahan’da eşlik etti. Kursların gelişimi ve yapılacakların konuşulduğu ziyarette, Uşaklı vatandaşların daha çok kurslara katılım sağlaması adına yapılacaklar da masaya yatırıldı.

Kurslara önem veriyoruz

Uşak’ta kurslara önem verdiklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kursların kişisel yetenekleri ortaya çıkardığını ve sosyal yaşama etki ettiğini söyledi. Cahan şunları kaydetti: “Bugün ilimizde belediye olarak kişisel kazanım sağlayacak kurslara destek olmaya devam ediyoruz. Gerek kendimiz, gerekse Halk Eğitim Merkezi ve İŞ KUR gibi kurumlarla ortaklaşa kurslar düzenleyerek fayda sağlıyoruz. Verdiğimiz kursların birisi de İslamoğlu Kültür ve Sanat Evi’nde yer alıyor. Bugün kursiyerlerimizi ziyaret ederek bizden isteklerini dinledik. Yapılan işlerde de gurur duyduk”

Talepleri dikkate alacağız

Belediye olarak kendilerine gelen kurs taleplerini de dikkate alacaklarının altını çizen Cahan, “Belediyemiz bu konuda vatandaşlarımızın daha sosyal olmasını ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayacak bir yapıda olacak. Bunun için fayda sağlayacak her türlü kurs için elimizden geleni yapacağız. Belediye olarak açmaya başladığımız mahalle konaklarında da kurslar düzenleyeceğiz” dedi.

Yaz Spor Okulları Açılıyor

Uşak Belediyesi tatil dönemine giren çocukların tatillerini daha iyi geçirmeleri adına yaz spor okullarına müracaat almaya başladı. Karate, tenis, yüzme ve futbol olmak üzere 4 branşta verilecek kurslar için başvurular 01 ve 22 Haziran tarihleri arasında yapılacak. 2 dönemde gerçekleşecek kurslar 09 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Kurslarda çocukların gelişimine katkı sağladıklarını ileten Cahan, “Bu yılda geleneksel hale getirdiğimiz yaz kurslarında çocuklarımızın yetenekleri ortaya çıkacak. 7 ve 14 yaş arası tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: 27 Mays, 2016
İlgili İçerikler: 65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlarımızın ve Kronik Rahatsızlığı Olan Vatandaşlarımızın Sokağa Çıkış Saatler Stadyum Battı Çıktı Vatandaşlarımızın Hizmetine Açıldı Cahan, "Vatandaşlarımızın Can Güvenliği Her Şeyden Önemli" ​Vatandaşlarımızın Menfaati Herşeyden Önemli ​Vatandaşlarımızın Sesine Kulak Verdik Cahan," Vatandaşlarımızın Menfaatleri İçin Suya Zam Yapmadık"
uşak belediyesi kurslar islamoğlu resim kursları nurulllah cahan