Haberler

KURTULUŞ GÜNÜNDE MİLLİ DUYGULAR DORUĞA ULAŞTI

560
5-09-2023

KURTULUŞ GÜNÜNDE MİLLİ DUYGULAR DORUĞA ULAŞTI 

Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı birbirinden güzel etkinliklerle kutlandı. Türkiye’nin sevilen sanatçısı Funda Arar kurtuluş günü programı kapsamında Atapark konser alanında Uşaklılarla bir araya geldi. 

Uşak Belediyesi’nin kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında; geçmişe yolculuk yaptıran Osmanlı Belgeleriyle Uşak Sergisi, Etem Tem Ödüllü Fotoğraflar Sergisi, değerli eser dinletileri ve gönülleri birleştiren eğlenceli konserler vatandaşlarla buluştu.

 UŞAK’IN KURTULUŞU COŞKUYLA KUTLANDI

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve il protokol üyelerinin öncülüğü ile eski belediye binasının önünden başlayan Kurtuluş Kortej Yürüyüşü Uşak halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Mehter takımı ve atlı birliklerin yer aldığı, dev Türk Bayrağı’nın ise Uşak sokaklarında dalgalandığı kortej yürüyüşü göğüs kabartan görüntülere sahne oldu.

TARİHİN TOZLARI GÜNÜMÜZE TAŞINDI

Kurtuluş programı kapsamında gerçekleştirilen ve tarihin izlerini gözler önüne seren birbirinden özel eserler Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilendi. Sanat Galerisi’nde yerini alan, Uşaklı Yazar Bekir Semerci’nin arşivinde olan ve büyük değer taşıyan ‘Osmanlı Belgeleriyle Uşak’ sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Ardından ise Afyonkarahisar Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği ortaklığında düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafçısı Etem Tem’in ödüllü fotoğraflarının bulunduğu serginin açılışı yapıldı.

UŞAKLI HALK OZANI MUSTAFA ÇOBANOĞLU SAHNEDEYDİ 

Uşaklı Halk Ozanı Mustafa Çobanoğlu sanat hayatının 50. yılında, Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutlamak için eşsiz eserleriyle Atapark’ta sahnedeydi. TRT tescilli halk ozanı jübilesini gerçekleştirdiği bu anlamlı günde yer aldığı için mutluluk ve gurur duyduğunu ifade etti.

FUNDA ARAR GECEYE DAMGASINI VURDU 

Enerjisiyle Atapark sahnesini sallayan Funda Arar vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Güzel sesiyle kurtuluş ekinliklerine renk katan ünlü sanatçı ayrıca Uşaklı hayranıyla Atapark sahnesinde düet yaptı. Konser boyunca eğlencenin nabzını tutan Arar, böyle özel bir günde Uşak’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

UŞAK’IN GURUR VERİCİ KURTULUŞU ANLATILDI

1 Eylül Uşak’ın kurtuluş gününde hemşerileriyle birlikte olmaktan, Uşak Belediyesi olarak vatandaşları böyle gurur verici ve güzel etkinlikte buluşturmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Bu güzel vatanı vatan kılan, Uşak’ımızda huzurlu, mutlu ve güzel bir şekilde yaşamamızı sağlayan başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu güzel etkinlikte bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Uşak Belediyesi olarak yaz tatili boyunca keyifli vaki geçirmeniz adına pek çok eğlenceli etkinliğe imza attık. Bundan sonra da Uşak’ı daha da güzelleştirmek, daha yaşanılır bir hale getirmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün “Bundan iki gün önce 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı hep beraber kutladık ve bugün de Uşak’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunu kutlamak için buradayız. Uşak’ımızın kurtuluş gününde doyasıya eğlenmek en büyük hakkınız. Bundan 101 yıl önce büyük mücadeleler oldu. O mücadelede Uşak’ın da yeri küçümsenemeyecek kadar önemlidir. 2 yıl kadar düşman işgalinde kalan bu güzel il, içerisinden çıkardığı kahramanlarıyla, halkıyla ve topyekün direnişi ile Kuvâ-yi Milliye’nin bir parçası oldu ve kurtuluş savaşının kazanılmasında da önemli rol oynadı. Bu sebeple bugün burada sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul ise, “Bundan 101 yıl önce bizler burada huzur içerisinde yaşayabilelim diye atalarımız büyük fedakarlıklar yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen askerlerimiz düşmanlar bizim topraklarımızı çiğnemesin, düşman postalları bu topraklarda daim olmasın diye şehit oldular. Ecdadımız bunları yaptılar bundan sonra da Türkiye Yüzyılı’nda bize düşen görev gece gündüz demeden vatanımızın birliği ve dirliği için mücadele etmektir.” dedi.

Bu millet ölür, aç kalır, susuz kalır ama asla vatansız kalamaz diyerek Türk Milletinin bağımsız gücüne dikkat çeken AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Esarete asla boyun eğmedik ve hiçbir zaman eğmeyeceğiz. Ben burada bu mücadelede emek veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vatan, bu millet için gece gündüz çalışmak hepimizin borcudur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğine ülkemiz için bir taraftan çalışıyoruz, bir taraftan teröristlerle mücadele ediyoruz.” dedi.

AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar “Bu topraklarda kurtuluş mücadelesi verilmiştir. Bu topraklarda zafer anıtı dikilmiştir. Burada kurtuluş mücadelesinin verildiği günlerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘İstikbal göklerdedir, istikbaline sahip çıkamayan milletler yarınlarından emin olamaz.’ diyerek yol gösterdi. Bugünse Bayraktar, Kaan, Akıncı, Kızılelma hepsi göklerde ve hepsi istikbalimizi koruyor. Bu hizmetlerin yapılmasına vesile olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a da düzenlemiş olduğu Kurtuluş Programı’ndan dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Umahan Milli Birol Kurtuluş Ahmet Kurtuluş UŞAK BELEDİYESİ'NİN KURTULUŞ HAFTASI PROGRAMI BELLİ OLDU Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı KURTULUŞ TİYATRO OYUNU LİSELİ GENÇLERLE BULUŞUYOR UŞAK'TA KURTULUŞUN 100. YILI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE TAÇLANDI 100. YIL KURTULUŞ KONSERLERİ AHMET ŞAFAK İLE BAŞLADI UŞAK'TA KURTULUŞ COŞKUSU UŞAK'TA KURTULUŞUN 100.YILI COŞKUYLA KUTLANACAK
uşak uşak belediyesi 1 eylül kurtuluş mehmet çakın