Haberler

​Kuzey Çevre Yolu'nda Çokkozlar Bağlantısı Sağlandı

3019
30-11-2015

Kuzey Çevre Yolu’nda Çokkozlar Bağlantısı Sağlandı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kuzey çevre yolunda engel teşkil eden bir sorunu daha bitirdiklerini kaydetti. Cahan, “Çokkozlar mevkisinde kuzey çevre yolunda bağlantıyla ilgili sorunumuz kalmadı” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi kent içi çevre yollarında hergün bir aşama daha kaydediyor. Şehrin birbirine bağlanması ve trafik sorununu azaltmak için önemli çalışmalardan birisi olan kuzey ve güney çevre yolunda son pürüzler de gideriliyor. Bu bağlamda Karaağaç Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi gibi mahallelerin yeni Devlet Hastanesine ve Adliyeye ulaşımında sıkıntı arz eden Çokkozlar mevkisi bağlantısı sona erdi. Yapılan çalışmayla Çokkozlar mevkisinde araç geçişleri de başladı.

Kısa sürede başardık

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Amacımız kentimizin tüm mahallelerinde vatandaşlarımızın istedikleri yere kolaylıkla gidebilmeleridir” dedi. Çokkozlar mevkisinde de kuzey çevre yolunun devam etmesi açısından daha önce sıkıntılar olduğuna değinen Cahan,”İlimizde göreve gelmemizin akabinde yollarla ilgili önemli ve başarılı çalışmalara imza attık. Kent içi çevre yolları da bu noktada önem verdiğimiz çalışmalardan birisiydi. Yolun sorunlarının bitirilerek hizmete açılması gerekiyordu. Bu nedenle ilgili birimlerimiz fedakarca çalışarak pürüzleri gidermeye devam ediyor. Sıkıntılarımızdan birisi de Çokkozlar mevkisiydi. Özellikle Karaağaç ve Dikilitaş Mahallelerini, Aybey, Elmalıdere, Mehmet Akif Ersoy Mahalleleri, Yeni Devlet Hastanesi ve Adliyeye bağlayacak yol Çokkozlar mevkisinde geçişin olmaması ve Dokuzsele  Deresi Islah Projesi kesişme noktası olması hasebiyle problem teşkil ediyordu. Belediyemiz bu konuda kararlı davranarak sorunu bitirdi” şeklinde konuştu

Yollarda gelişmelere devam edecek

Kentte yolların Uşaklı hemşehrilerinin beklentilerini karşılayacak duruma geleceğini müjdeleyen Cahan sözlerine şöyle devam etti: “Yollarımızın beklentilerin üzerine çıkması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl birçok bölgede bu konuda hedeflerimize ulaşmak için araç envanterimizi çoğaltmıştık. 2016 yılında da araçlarımızı daha da çoğaltarak istenilen düzeye geleceğiz. Kentimizin her noktasında olduğu gibi kent içi çevre yollarında da beklentilere cevap vereceğiz”.  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Çevreköy Mahallesinden, Halime Öztürk Uşak Merkez Çevre Mahallesi'nden Safinaz Kıvılcım Uşak Belediyesi ile Çevre Dostu Faaliyetler Güç Kazanıyor UŞAKSPOR ÇEVREYE ZARARLI ATIKLARI 'ENERJİ'YE ÇEVİRDİ Uşak Merkez Çevreköy Mahallesi Sakinleri'nden Nazmi Keskin Çevreköy Mahallesinden Fatma Kocabıyık Çevreköy'den Kamil Dülger Çevreköy'den Mehmet Kavak ÇEVRE DUYARLILIĞI KARŞILIĞINI BULDU Uşak Merkez Çevre Mahallesinden Ulvi Arslan
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir belediye kuzey çevre yolu çalışma çokkozlar