Haberler

"Marka Şehir İçin Çalışmalar Yoğunlaşacak"

2772
4-01-2016

Başkan Cahan 2016 yılı hedeflerini açıkladı

“Marka Şehir İçin Çalışmalar Yoğunlaşacak”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan dolu dolu geçen 2015 yılının ardından 2016 yılında da hedeflere ulaşacaklarını belirtti. Cahan, “2016 yılında büyük projelerimiz için milat yılı olacak” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi 2015 yılı içinde birçok projesine hayat verdi. Kentin değişimini  ve gelişimini önemseyen Belediye, 2015 yılı içinde köklü değişimlerle Uşak’ı rahatlatmak adına önemli adımlar attı. Her mahallede ve her sokakta belediye hizmetleri gelişmiş araç ve gereç envanteriyle sunulurken, kentin imaj projelerine de önem verildi. Uşak Belediyesi 2016 yılında da atılımın ve değişimin öncelikler arasına alınması konusunda yol haritasını çizdi.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ın 2016 yılında birçok yeni projeyle karşılaşacağına dikkat çekti. “İlimizin yaşanabilir ve marka olması için 2016 yılı hedeflerini hassasiyet ile belirledik” derken,”İlimizin makus talihini yenmek ve marka şehir olmak vaadiyle çıktığımız yolda daha 2 yılımızı doldurmadan önemli işlere imza attık. Kentimizin kanayan yarası diye tabir ettiğimiz birçok konuda yaraları tedavi edecek uygulamalara imza attık. Ayrıca söz verdiğimiz projeleri de bitirdik. ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ vaadiyle 2016 yılında ilimizi çok güzel değişimler beklemektedir” diye konuştu.

Değişim projeleri hayat bulacak

Uşak’ta büyük projelerin 2016 yılında hayat bulacağını belirten Cahan, “Kentimizin imajına ve gelişimine etki edecek büyük projelerimizde 2016 yılı önemli bir noktada olacak. Bu bağlamda öncelikli olarak Kentsel Dönüşüm Projesi’ni bitirmek istiyoruz. Yaklaşık 450 milyon TL’lik bir yatırımın bu şekilde kazandırılmasını önemsiyoruz. TOKİ Başkanımız M. Ergün Turan ve bakanlarımızın desteklerini alan projemizin alanında 2016 yılında bitmiş haliyle hemşehrilerimizle beraber çay içeceğiz. Diğer yandan kentimizin gerdanlığı olacak Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni de 2016 yılında bitireceğiz. İlimizin mini Porsuk Çayı olacak projemiz kentin sosyal hayatına etki edecek. Kent Park Projesi de 2016 yılında ilerleyecek. Yeni bir örnek kent meydanı için yıkımlarımız devam edecek. Bu kapsamda okulların yıkımını sağlayacağız ve projenin bitirilmesine çok yaklaşacağız” dedi.

Her mahalle ve sokak daha da gelişecek

“Mahalle ve sokaklarda her yönüyle gelişim sürecek” diyen Cahan, Uşak’ın her noktasının eşit güzelliğe kavuşacağını iletti. Cahan, “İlimizde her mahallede, mahallelerin yapılarını gözeten bir yapıda çalışmalarımız 2016 yılında da devam edecek. Mahallelerimizin park alanları, yolları, gibi temel gereksinimlerini sağlayacağız. Bunun yanında mahalle konakları ve sosyal alanlar için projelendirmelerimiz yapılacak. Ayrıca mahallelerimizin ihtiyaçları hasebiyle pazar yerleri çalışmaları da sürecek. Yeni pazar yerlerinin yanında mevcut pazar yerlerinin düzeltilmesini ve modern bir hale gelmesini sağlayacağız.  Vatandaşlarımızla ortak aklı tam manasıyla işleterek kazanımlar elde etmeyi 2016 yılında da sürdüreceğiz. Hemşehrilerimizle beraber kenti birlikte yöneteceğiz” dedi.

Örnek yollar ve caddeler

Yollar ile ilgili olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini, bu çalışmaların yeni yılda da daha iyi bir şekilde devam edeceğini kaydeden Cahan, “2015 yılı içinde ana caddelerimizde ve yollarımızda değişime gittik. Parkelerden kurtulup kaliteli ve modern asfaltla caddelerimizi tanıştırdık. Kaldırımlarıysa modern kentlerde olduğu gibi yaptık. Bazı caddelerimizi konsept projelerle örnek alanlara çevirdik. Bu tür uygulamalarımız 2016 yılında da olacak. Bütün ana caddelerimiz ve yollarımız düzelecek. Konsept projelerimiz sürecek. Bunun yanında sorunlu yol ve kaldırım kalmayacak. Kent içi çevre yollarını da tamamen aktif hale getireceğiz. Yeni ekipmanlarımız ile kısa sürede daha başarılı işler yapacağız. Ölüm kavşağı ve sorunlu kavşaklar diye tabir ettiğimiz alanlarda sorunlar bitecek. Alt geçitlerimiz ve üst geçitlerimizin yanında köprülü kavşak çalışmalarıyla trafiği önemli ölçüde rahatlatacağız” şeklinde konuştu.

Sosyal ve sportif kent

Uşak’ta sosyal yardımlar ve sportif faaliyetler konusunda da etkin bir çalışma sergileyeceklerini bildiren Cahan, “Sosyal yardımlar konusunda 2015 yılı bizim için milat olmuştu. Bünyemizde kurduğumuz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz dar gelirli ve zor durumda olan hemşehrilerimize önemli destekler vermişti. Bu yıl da Müdürlüğümüz yeni ve başarılı projelerle ‘Kimsesizlerin kimsesi’ olma hedefimizi gerçekleştirmemize vesile olacak. Diğer yandan spora verdiğimiz destekler 2016 yılında da sürecek. Bireysel ve takım sporlarında ilimizin ismi daha çok duyulacak. Geleneksel spor dallarımızdan olan ciride de destekler sağlayarak en iyi yerlere gelmesine vesile olacağız” dedi.

Kültürel değerlerimize sahip çıkacağız

Uşak’ta kültürel değerler konusunda ciddi bir çalışma içinde olacaklarını anlatan Cahan şunları söyledi: “İlimize has olan kültürel değerlerimize sahip çıkmayı boynumuzun borcu olarak gördük. Yeni neslin geçmişini unutmaması adına etkin bir çalışma içinde olacağız. Uşak halıları için daha etkin bir yöntem uygulayacağız. Tarhanamız ve ciridimiz için de projelerimiz olacak. Tarihi evlerimizin restorasyonu ve kente kazandırılması için projeler yapacağız”

Halktan asla kopmayacağız

Uşak Belediyesi’nin halkla elele politikasının devam edeceğini ifade eden Cahan, “Bugüne kadar vatandaşlarımızın düşüncelerini dikkate alan bir yapıda çalışmalarımızı yaptık. Onların düşüncesiyle kentimizin yol haritasını çizdik. Bundan sonra da halkımızdan asla kopmayacağız ve kentin asıl sahipleriyle birlikte kentimizi  yöneteceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ŞEHİRİÇİ OTOBÜSLERDE KARTLI SİSTEM KURULUMU BAŞLADI MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN RULO PAMUK VE HASTA ALTI BEZİ ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU Fadime Şehirli Remzi Alaşehirli HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI UŞAKLI YÜZLERCE GENÇ FİLİSTİN İÇİN KENETLENDİ ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR Pelin Alaşehirli MODAFEST İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI UŞAK BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU İSTANBUL'DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir projeler değerlendirme 2016 çalışmalar