Haberler

​Mehmet Akif Ersoy Cami Temeli Atıldı

2618
4-10-2016

Mehmet Akif Ersoy Cami Temeli Atıldı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte ibadethaneler ve eğitim kurumlarına Belediye olarak desteklerin devam ettiğini söyledi. Cahan, “Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve Akse Köyü halkının en büyük ihtiyaçlarından birisi olan Mehmet Akif Ersoy Cami için temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Kısa sürede bitirilmesi hedeflenen caminin temel atma töreninde kurban kesilirken, dualar okundu.

İbadethane ve eğitim kurumlarına tam destek

“Eğitim kurumlarına ve ibadethanelere kurumumuz her zaman destek vermeye hazırdır” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu konuda gelen talepleri değerlendirdiklerini anlattı. Cahan şunları kaydetti: “Belediyemiz kentimizin gelişmesi adına her anlamda çalışmalarını sürdürmektedir. Her mahallemiz çalışmalarımızla şantiye alanına dönmekle birlikte güzelleşmektedir. Bizler ilimizin güzelleşmesini yanında vatandaşlarımızın taleplerine de yanıt veren bir yapıdayız. Bu noktada ibadethaneler ve eğitim kurumlarına destek vermek önceliklerimiz arasındadır. Bugün temelini attığımız Mehmet Akif Ersoy Cami bölgede yaşayan mahalle sakinlerinin ve Akse Köyü’nde yaşayan vatandaşların en büyük talepleri arasındaydı. Biz bu noktada desteklerimizi sonuna kadar verdik. Bu ibadethanemiz İnşallah 1 yılda bitecek”

Mahallemiz güzelleşiyor

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin değişimi için çalışmaların sürdüğünü aktaran Cahan, “Mahallemizin güzelleşmesi adına hizmetlerimiz sürüyor. Kuzey çevre yolunu bitirdik. Yolumuz her şeyiyle örnek bir yol oldu. Bölgedeki vatandaşlarımız İzmir yoluna çıkmak için artık çile çekmeyecek. Yine hastane ve adliyeye de kısa sürede gidecekler. Bu yolu da ışıklı ve modern hale getireceğiz. Bölgemizin kanayan yaralarından birisi olan yüksek gerilim hatlarının kalkmasına sağladık. Burada pazar yerimizin üstünü kapatacağız ve modern bir hale getireceğiz. Kentimizde tüm mahallelerimizin aynı şekilde gelişmesi adına planlamalarımızı yapıyoruz. Bu bağlamda Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz de hak ettiği yerde olacak” dedi.

Konuşmaların ardından butona basılarak ilk harç döküldü.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Burcu Gezersoy Mürüvvet Ersoy Uşak Merkez Mehmet Akif Mahallesi'nden Ramazan Aydın Mehmet Akif Ersoy Mahallesinden, Mehmet Taşkın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Sakinlerinden, Hüseyin Akgün Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Sakinlerinden, Alime Özkan Mehmet Ali Ersoy Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Sakinlerinden Ümit Türk Osman Oğuz Ersoy İbahat Ersoy
uşak belediyesi nurullah cahan gelişim temel atma mehmet akif ersoy cami katkı