Haberler

​"Öğrenciler İçin de Cazibe Merkezi Oluyoruz"

2218
23-08-2016

“Öğrenciler İçin de Cazibe Merkezi Oluyoruz”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin üniversite dostu bir şehir olma yolunda ilerlediğine dikkat çekerken, “Gerek kentleşme, gerekse sosyal projelerimizle ilimize gelen üniversite öğrencilerinin vazgeçemediği bir şehir olacağız” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi kentin güzelleşmesi, değişmesi ve marka bir şehir olması adına projelerine devam ediyor. Bu bağlamda kentleşme konusunda attığı radikal adımlarla Uşak’ın ufkunu açacak Belediye, yakın zamanda bitecek çalışmalarla örnek şehirler arasında yerini alacak. Yapacağı projelerle kente gelen üniversite öğrencilerinin de vazgeçemediği bir şehir olma yolunda ilerleyen Belediye, öğrencilere yönelik sosyal projelerle de öğrenci dostu bir şehir olma çalışmalarını daha da ilerletecek.  Bugüne kadar kente gelen üniversite öğrencilerinin kendi evlerinde gibi hissettirilmesi adına verilen çalışmalar, gelecek zaman diliminde daha da çok artacak.

Güzelleşen kentimiz cazibe merkezi olacak

Uşak’ın hergün daha da iyi bir konuma geldiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Gelişen ve markalaşan şehrimiz gelenin gitmek istemediği bir kent olma yolunda ilerliyor” dedi. Cahan, “İlimizin her yönüyle farklı olması ve talihini değiştirmek adına 2 yıl önce başladığımız görevimizde kısa bir süre olmasına rağmen büyük mesafeler kat ettik. Kentimizin sorunlarını bilen bir yapıda hayat vermeye başladığımız projelerimiz geleceğinin de teminat altına alınmasına katkı sağlamaktadır. Öyle ki günden güne cazibesi artan ilimiz projelerimiz tamamen bitince vazgeçilmez olacaktır. Uşak artık kent havasını büyük projelerimizle yakaladı. Kent Park Projesi, Kentsel Dönüşüm Projesi, Dokuzsele Deresi Islah Projesi gibi projelerin yanı sıra trafik sorunun konuşulmadığı modern bir kent olma çalışmaları üniversite öğrencilerinin de beğenisini kazanıyor. Yakın bir zamanda projelerin hayat bulması ile öğrencilerin daha çok tercih ettiği bir şehir haline geleceğiz. İnanıyoruz ki tıpkı Eskişehir gibi öğrenci kenti olacağız” ifadesini kullandı.

Öğrencilerimiz için de sosyal sorumluluklarımızın bilincindeyiz

Uşak’a gelen öğrencileri kendi evlatları gibi gördüklerine de değinen Cahan, bunun için sosyal sorumluluk projeleri de ürettiklerini söyledi. Cahan şunları kaydetti: “Kentimizin öğrencilerin ilgisini çekmesiyle beraber her yıl öğrenci sayısında gözle görülen bir artış söz konusudur. Biz bu nedenle öğrencilerimizin rahat bir şekilde eğitim alması adına adımlar atmaktayız. Gerek devletimizin projeleri, gerekse Belediyemizin projeleriyle entegre bir şekilde öğrencilerimizin mutlu olduğu çalışmalar içindeyiz. İlimizde barınma sorunun en aza inmesi adına yeni devlet yurtlarının çalışmaları hükümetimizce yapılıyor. Yapımı devam eden yurtların yanında yakında başlayacak yeni bir yurt öğrenci barınmasını sorun olmaktan tamamen çıkaracak. Biz de Belediye olarak öğrencilerimizin kendi evlerindeki gibi rahat hissetmeleri amacıyla öğrenci çamaşırhanesi ve ikinci el eşya kampanyasına başlamıştık. Buna benzer başka projeler için de çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda öğrencilerimizin taleplerini dikkate almaya devam edeceğiz”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN RULO PAMUK VE HASTA ALTI BEZİ ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI UŞAKLI YÜZLERCE GENÇ FİLİSTİN İÇİN KENETLENDİ ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR SÖZÜ VERİLEN TİCARET MERKEZİ UŞAKLILARLA BULUŞTU MODAFEST İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI UŞAKLI SPORCULAR ALTYAPI KAMP MERKEZİ'NE KAVUŞUYOR UŞAK İÇİN VERİLEN SÖZLER TUTULUYOR KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDE TURİSTLER İÇİN UŞAK GEZİ REHBERİ TÜRKÇE ALMANCA İNGİLİZCE REHBER BASTIRILMASI AL UŞAK BELEDİYESİ DÜNYA SU GÜNÜ'NÜ FARKINDALIK İÇİN ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ
uşak belediyesi nurullah cahan değişim projeler gelişim öğrenci dostu kent öğrenci şehri