Haberler

​Öğrencilerden Anlamlı Hareket

2114
21-04-2016

Öğrencilerden Anlamlı Hareket

“Sıkıntısı Olan Vatandaşlarımıza Merhem Oluyoruz”

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, sosyal sorumluluk projelerindeki başarılarından dolayı duyarlılık oluştuğuna dikkat çekerken, “Vatandaşlarımızla birlikte el ele vermek suretiyle dertli kimse kalmaması adına çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Vala Gedik Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette okulun çalışmalarının yanı sıra sosyal duyarlılık örneği bir işbirliği de gerçekleştirildi. Buna göre öğrencilerin ihbarıyla okul çevresinde yaşayan dar gelirli ve zor durumda olan bir çiftin sorunları giderildi.

Örnek olduk

Uşak’ta sosyal sorumluluk konusunda Belediyenin projeleriyle örnek olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, çalışmaların kentte yaşayanlarda da duyarlılık oluşturduğunu belirtti. Uludağ, “Sosyal bir belediye olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Yediden yetmişe herkesi ilgilendiren sosyal sorumluluk çalışmaları takdir kazanmaktadır. Bu bağlamda ilimiz başka illere örnek teşkil etmektedir. Çalışmalarımız hemşehrilerimizin de duyarlı olmalarını sağlamıştır. Dertli insan kalmasın sloganıyla çıktığımız yolda vatandaşlarımız sıkıntısı olan hemşehrilerimizi bize ihbar etmektedirler” dedi.

İhbarları değerlendiririz

Öğrencilerin de bu bağlamda güzel bir hareket yaptığına vurgu yapan Uludağ, “Öğrencilerimiz ve öğretmenleri çevrelerinde gördükleri üzüntü verici olaylara duyarsız kalmayarak bugün bizleri ziyaret ettiler. Dar gelirli bir aileyi bize ihbar ettiler. Biz de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz personelini hemen sevk ettik. Bu nedenle öğrencilerimize teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızın bu tür sıkıntıları görmeleri halinde ihbar etmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN FARKINDALIK HAREKETİ Uşak Belediyesi'nden "Atatürk'ü Anma Günü" İçin Anlamlı Video AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI BASIN TOPLANTISIYLA SONA ERDİ Uşak Belediyesi'nden Hayvan Dostları İçin Anlamlı Proje Uşak'ta 80 Bin Karanfille Anlamlı Etkinlik ​Belediyeden Birlik ve Beraberlik İçeren Anlamlı Davranış ​40 Bin Karanfille Anlamlı Bir Çalışma ​Uşak Belediyesi'nden Mardin'e Anlamlı Destek ​Gençlik Projeleriyle Başkan Cahan'a Anlamlı Ödül ​Temizlik İşçisinden İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hareket
belediye hakan uludağ sosyal sorumluluk öğrenci duyarlılık başkan yardımcısı vala gedik