Haberler

​Öğrencilerin Çamaşır Derdi Bitti

2561
20-01-2016

Öğrencilerin Çamaşır Derdi Bitti

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan öğrenciler için açtıkları çamaşır yıkama merkezine bir ay gibi kısa sürede 150 kişinin başvurduğunu ve hizmetten faydalanmaya başladığını belirtti. Cahan, “Farklı illerden gelen öğrencilerimizi kendi evlatlarımız gibi görüyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çamaşır Yıkama Merkezi kentte yaşayan öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Eğitim hayatlarını Uşak’ta sürdürmek adına çeşitli ilerden gelen öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırmak için açılan merkeze bir ay içinde 150 kişi başvurdu. Merkez, başvuran öğrencilerin çamaşırlarını düzenli periyotlarla temizleyerek teslim ediyor.

Bizim evlatlarımız

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimize gelen her öğrenci bizim evladımız gibidir. Bu nedenle projelerimizde öğrencilerimizi önemsiyoruz” dedi. Görevde oldukları zaman diliminde her kesimden her vatandaşı düşündükleri gibi öğrenciler için de uygulamalar yaptıklarına değinen Cahan, “İlimizde yaşayan herkesin belediyesi olarak vatandaşlarımız için birçok proje ürettik. Çalışmalarımızla marka şehri ortaya çıkarmanın yanında, mutlu insanların yaşadığı bir kent olmak adına da çaba sarf etmekteyiz. Bu konuda önceliklerimiz arasında üniversite öğrencilerimiz de vardır. Hepimizin bir yakını muhakkak farklı illere eğitim hayatını devam ettirmek için gitmektedir. Farklı şehirlere giden öğrencilerimizin yaşadıkları sıkıntıları duyuyoruz. İşte biz kentimize gelen evlatlarımızın bu sıkıntılarla karşılaşmaması için çaba veriyoruz. Kendi çocuğumuz gibi gördüğümüz öğrenicilerimiz için yaptığımız çalışmalara Çamaşır Yıkama Merkezini ekledik” ifadesini kullandı.

Öğrenci dostu bir kent

Uşak’ın öğrenci dostu bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine dikkat çeken Cahan, “İlimizde öğrencilerimizle çeşitli platformlarda sıklıkla bir araya geliyoruz. Öğrencilerimizin sıkıntılarını da bu sayede anlayabiliyoruz. Özellikle dar gelirli öğrenci kardeşlerimizin daha rahat etmesini arzu ediyoruz. Bu nedenle öğrencilerimize çeşitli kampanyalarla destek sağlıyoruz. Çamaşır Yıkama Merkezine benzer olarak eşya toplama kampanyası gibi çalışmalar da yapmıştık. Bundan sonra da aynı bilinçle öğrencilerimize destek olacağız” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Keresteciler Sitesi'nin Yol Sorunu Bitti ​Çamaşır Yıkama Merkezi Başarıyla Yolunda İlerliyor ​Öğrencilerin Basketbol Maçı Mutluluğu ​Öğrencilerin Çamaşır Yıkama Derdine Son
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir öğrenci çamaşır dert