Haberler

​On Binler Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde Buluştu

2396
8-08-2016

On Binler Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde Buluştu

Uşak'ta 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Uşak’ta Demokrasi ve Şehitler Mitingi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenen mitinge Uşak Valisi Ahmet Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Nedim Selvisu, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım,  Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Okunan duanın ardından kurulan dev ekranlarda İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingini izleyen coşkulu kalabalık sloganlarla demokrasiye sahip çıktı.

Uşak demokrasiye sahip çıktı

Mitingde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde alçakların hain kalkışmasına karşı gereken cevabı en güzel şekilde vermiştir. Darbeye ve demokrasiye uzanan ellere hep birlikte karşı çıkan hemşehrilerimiz demokrasi nöbetleriyle sabahlara kadar kutlu bir bekleyiş sergiledi. Bugün de ülkemizin her ye rinde olduğu gibi demokrasi nöbetleri ilimizde de taçlandı. Bizleri bugüne dek yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Buradan tüm dünyaya hain emelleri olanlara en güzel cevabın verildiğini düşünüyoruz” dedi. 

Brilik ve beraberliğimiz daha da güçlendi

Uşak Valisi Ahmet Okur,  ise yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hep birlikte tek yürek olarak ülkesine, demokrasiye sahip çıkmaya devam ettiğini belirterek, "Bu birlik ve beraberlik ülkemizi daha da güçlü kılacak. Demokrasiye sahip çıkan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum." dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: KIZ MESLEK LİSESİ'NİN EMEKTAR ÖĞRETMENLERİ YILLAR SONRA AYNI BİNADA BULUŞTU AĞAÇLAR BU KEZ ŞEHİT ÖĞRETMENLER ANISINA TOPRAKLA BULUŞTU UŞAKLI KADINLAR UKAMER ATÖLYELERİNDE BULUŞTU UŞAK BELEDİYESİ, 11 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR SÖZÜ VERİLEN TİCARET MERKEZİ UŞAKLILARLA BULUŞTU TÜRKİYE'NİN YERLİ OTOMOBİLİ TOGG UŞAK HALKIYLA BULUŞTU Uşak Banaz Şehitler Mahallesi'nden Ayşe Yüksel ŞEHİR TİYATROSU GÖKYÜZÜNDE BİR NOKTA'YI SEYİRCİYLE BULUŞTURDU BAŞKAN ÇAKIN BASINLA BULUŞTU GRİ KOÇ GENÇ KUŞAK'LA BULUŞTU
uşak nurullah cahan belediye on binler demokrasi ve şehitler mitingi