Haberler

​Projelerde Binalar Yükselmeye Başladı

2606
25-05-2015

Projelerde Binalar Yükselmeye Başladı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan 2015 yılının söz verdikleri gibi şantiye yılı ilan ettiklerini ve kentin her noktasında projelerin yükselmeye başladığını söyledi. Başkan Cahan, “Bütün ekiplerimiz ile hedeflerimizde emin adımlar ile ilerliyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi’nin 2015 yılı şantiye yılı ilan etmesinin akabinde yapımına başlanan çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Kentsel Dönüşüm Projesi, mahalle konakları ve Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri’nde projeler yükselmeye başladı. Kentin diğer noktalarında ise bozuk yol kalmaması ve sorunların giderilmesi adına hummalı çalışmalar devam ediyor. Projelerde ve kentin sorunlarında 2015 yılında büyük aşama kaydedilmesi hedefleniyor.

Hızlı başladık

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak’ta değişim başladı. Hedefimiz herkesin mutlu olduğu bir kenti inşa etmektir” dedi.

Belediyede bulunan tüm birimlerin hassasiyet ile sahada çalışma yaptıklarını aktaran Cahan, “Göreve geldiğimiz yıl Belediyemizde mali disiplini sağlamakla beraber 2015 yılında bütün gücümüz ile çalışmalara başladık. Hedefimiz ilimizin beklentilerine cevap vermek ve büyük projeleri ilerletmekti. Bu bağlamda öncelikle projelere hız verecek teknik ekipmanlarımızı sağladık. UTAŞ bünyesinde yeni iş makineleri alarak kentimizin bütün sokaklarında daha fazla hizmet verecek kapasiteye gelmeyi istedik. Ardından ilgili bütün birimlerimiz alana girdiler. Şu an kentimizin hangi noktasına gidilirse gidilsin Uşak’ı güzelleştirmek adına bir çalışma mevcuttur” ifadesini kullandı. 

Mayıs ayı olmasına rağmen çalışmaların can bulmaya başladığını anlatan Cahan, çalışmaların daha da hızlanacağını iletti.

Projeler ilerliyor

Başkan Cahan projelerin son durumları hakkında bilgi verirken şunları belirtti: “Şu an Kentsel Dönüşüm Projemizde neredeyse binalar 9 kat çıktılar. Proje 2016 yılında bitirilmesi adına hızlı bir şekilde ilerliyor. Yine Dokuzsele Deresi Islah Projesi de aynı hızla devam ediyor. Kentimizin içinden geçen güney ve kuzey çevre yolunda da bütün sorunları bitirdik. Bu kapsamda kuzey çevre yolunda 2015 yılında istediğimiz noktaya ulaşacağımız ve kentimizin kuzey bölgesi de gelişmeye başlayacak. Mahalle konaklarında ilk adımı atmakla birlikte binamız yükselmeye başladı. Öte yandan Kent Park Projesi’nde de Adliye binası yıkımı ile yolumuza devam edeceğiz. Buna benzer her mahallede imajımızın daha da güzelleşmesi adına çalışmalar sürüyor. Yakın bir zamanda değişimi hep birlikte hissedeceğiz 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Kentin İlk Moda Festivali Moda Fest Başladı! Sanata Doyuran Festival Başladı Kurtuluş Kum Voleybol Turnuvası Atapark'ta Başladı KENT PARK KAPSAMINDA TAŞINACAK O HİZMET BİNALARINDA SONA YAKLAŞILDI İlk Servisi Başkan Cahan Kullandı, Voleybol Turnuvası Başladı Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Uşak'ta 3 günlük çocuk festivali coşkulu bir şekilde başladı Uşak'ta 7 Günlük Tiyatro Şöleni Başladı Çivril Caddesi'nde Geri Sayım Başladı Büyük Erkekler Basketbol Turnuvası Başladı
Proje binalar yükseliyor