Haberler

Ramazanoğlu, "Kentin bütün projelerinin takipçisi olacağım"

2929
24-01-2016

Bakan Ramazanoğlu’ndan Uşak’a Açık Çek

“Kentin bütün projelerinin takipçisi olacağım”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun ziyaretinde yaptığı açıklamada Bakan Ramazanoğlu’ndan her anlamda destek söz aldıklarını ifade ederken, “Bu desteklerle ilimiz daha güzel yerlere gelecek ve projelerimiz daha da hızlanacak” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere Uşak’a geldi. Bakan Ramazanoğlu Uşak Valiliği’nde gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına gitti. Bakan Ramazanoğlu’nun daha sonraki durağı ise Uşak Belediyesi oldu. Ziyarette Bakan Ramazanoğlu’nu Belediye Başkanı Nurullah Cahan karşılarken, Uşak Valisi Ahmet Okur, AK Parti Uşak Milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı genel müdürler ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Ziyarette Uşak Belediyesi’nin sosyal projeleri ve kenti değiştirecek diğer projelerle ilgili Başkan Cahan sunum yaptı.

Fahri Hemşehrimiz desteklerine devam edecek

 “Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu bizim fahri hemşehrimiz sayılır” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu nedenle kentin projelerinde daha çok destek alacaklarını belitti. Cahan, “Bugün hemşehrimiz olarak saydığımız Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu ilimizi onurlandırdı. Kendisi her daim bizlerin yanında olduğunu hissettirmiştir. Bu nedenle bakanımızın varlığı bizleri mutlu ediyor. Bugünkü ziyaretlerinde de Uşak için açık çek veren bakanımız, Ankara’ya dönmeden kentimizin diğer bakanlıklar ile ilgili konularında bilgi almış ve beklentilerimizi aktaracağını belirmiştir. İlimiz günden güne gelişmekte ve yaşanabilir kent olma yolunda ilerlemektedir. Öyle ki TÜİK verileri de ilimizin sosyal bir kent olma yolunda ülkemizin önde gelen şehirlerinden olduğunu göstermiştir. Bu gelişim bakanımızın desteğiyle daha da ilerleyecek” dedi.

Uşak’ta gözle görülen değişiklik var

Uşak’taki gelişimin gözle görülür bir gale geldiğini kaydeden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Uşak komşu il olmamız hasebiyle sürekli geçtiğimiz ve gelişimini izlediğimiz bir kent konumundandır. Fakat özellikle ana yol güzergahında kentsel dönüşüm alanında olumsuzluları görür bunun için üzülürdük. Aynı şekilde kent merkezinde de sorunlar söz konusuydu. AK Belediyecilik sayesinde Uşak’ta gelişim ve değişim başladı. Kısa bir süre içinde kentin ne duruma geldiğini hepimiz görmekteyiz ve bundan mutluluk duymaktayız. Bizde bakanlık olarak Uşaklı bir hemşehriniz olarak her anlamda üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Bu konuda açık çek veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Başkan Nurullah Cahan’a plaket takdim ederken, Başkan Cahan’da Bakan Ramazaoğlu’na Uşak Halısı takdim etti.

Ziyaretler daha sonra sırasıyla Çocuk Yuvası, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Huzur Evi’nde devam etti. Bakan Ramazanoğlu Uşak Üniversitesi Camisi yapımı esnasında iskelesi çöken ve orada yaralanan işçileri de hastanede ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı 

0.0
Son Düzenlemeler: 24 Ocak, 2016
İlgili İçerikler: Arif Bütün Hanife Bütün Mehmet Bütün Merkez Zahman Köy'ünden Meryem Bütün Şaziye Bütün Mehmet Bütünbaş Fatma Bütün Yeni Üst Geçitler Modern Uşak'la Bütünleşecek Hacı Fatma Bütün ​Bütün Festivaller ve Konserler İptal Edildi
uşak nurullah cahan belediye belediye başkanı destek bakan ramazanoğlu sema ramazanoğlu ak parti açık çek