Haberler

Şampiyonlar Yola Uşak Belediyesi İle Devam Ediyor

2297
16-06-2017

Başkan Cahan Şampiyonları Ödüllendirdi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Balkan Şampiyonasından altın madalyayla dönen 4 sporcu ile antrenörleri Dinçer Güngör'e başarıları nedeniyle hediye takdim etti.

Daha önce kendi kategorilerinde katıldıkları müsabakalarda Türkiye şampiyonlukları ve önemli dereceler yakalayan, Süleyman Aydemir, Rafet Ege İnan, Efe Aydın ve Yusuf Türkmen 22. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası'nda şehre altın madalyayla döndü.

İstanbul'da gerçekleşen ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın destekleriyle birlikte müsabakada yer alan genç şampiyonlar 11 ülkenin yer aldığı, 8-13 yaş aralığındaki sporcuların ter döktüğü şampiyonada şehre birincilik kazandırdı.

Sporun her branşına çeşitli destekler sağlayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, başarılı sporcuları ve Balkan Şampiyonası'nda Uşak'tan ilk kez Milli Takım Antrenörü olarak görev alan Dinçer Güngör'ü unutmadı.

Genç sporcuların yaptığı gösterilerin ardından gerçekleşen ödül töreninde Başkan Cahan, Süleyman Aydemir, Rafet Ege İnan, Efe Aydın, Yusuf Türkmen ile eğitmenleri Dinçer Güngör'e birer cumhuriyet altını hediye etti. Öte yandan sporcu miniklere de birer bisiklet verildi.

ÖNCE TÜRKİYE SONRA BALKAN ŞAMPİYONLUKLARI GELDİ

Uşak'ın sporda yakaladığı başarıların sürdürülebilir olması adına ulaşım, konaklama, giyim gibi pek çok konuda ve özellikle manevi anlamda desteklerini eksik etmeyen Başkan Cahan'a teşekkürlerini ileten antrenör Dinçer Güngör, başarı nedeniyle şehir adına memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Güngör, "Bir senedir çok ciddi bir çalışma ortaya koyduk. Belediyemiz de bizlere çok ciddi destekler verdi. Antalya'daki Türkiye Şampiyonasına girmeye hak kazandık ve daha sonra İstanbul'da düzenlenen Balkan Şampiyonasında Milli Takımımız adına yarıştık. Burada 4 arkadaşımız Balkan Şampiyonu oldu. Süleyman’ımız hiç puan vermeden şampiyon olurken, takım katamız da hiç puan vermeden şampiyonluğu yakaladı. Ben bu üstün başarıyı gösterdikleri için onları da tebrik ederim. Başkanımıza da ciddi anlamda hiçbir zaman bizden desteklerini esirgemediği için çok teşekkür ediyorum." açıklamalarında bulundu.

"FUTBOL GİBİ KARATEYE DE TAM DESTEK"

Uşak'tan Balkan Şampiyonasına 46 kişi ile gittiklerini aktaran başarılı antrenör Dinçer Güngör, futbolda olduğu gibi karetede de desteğin tam olduğunu kaydetti.

Güngör, "UTAŞ Uşakspor için Eskişehir'e gidildiği gibi İstanbul'a gittik. Belediyemizin sağladığı imkanlarla, ailelemizle birlikte gittik ve orada çocuklarımıza, milli sporcularımıza destek sağladılar. Çocuklarımızın başarısında bu desteğin çok büyük bir katkısı oldu. Bunun yanı sıra milli takımımızda yer alan tüm sporcularımıza da aynı şekilde destek sağlandı. İlk kez Uşak'tan bu şekilde kalabalık gidildi." dedi.

Sporculara ailelerinin de eşlik etmesi ve şampiyonada Türk sporculara daha güçlü bir destek verilebilmesi için Başkan Cahan tarafından sağlanan ulaşım katkısı için Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan da teşekkürlerini iletti.

UŞAK ŞAMPİYONLAR ŞEHRİNE DÖNÜŞECEK

Verilen hediyelerin temelinde teşvik etmenin ve diğer yandan ödüllendirmenin yattığını kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Sporcularımız Türkiye Milli Takımı kadrosunda Uşak'tan Balkan şampiyonasına gittiler ve ay yıldızımızı, milli bayrağımızı temsilen yarıştılar. Verdikleri başarılı mücadele ile şehrimize Balkan Şampiyonu olarak döndüler. Bu tablo çok onur verici bir tablo. Bu gururu bizlere yaşattıkları için kendilerine ve eğitimcimize çok teşekkür ederiz." diye konuştu.

Karate eğitmeni Dinçer Güngör'ün disiplinli ve inançlı bir sporcu olduğu değerlendirmesine yer veren Başkan Nurullah Cahan, "Çocukları yetiştirmek için çok çalıştı, emek harcadı. Ve mücadeleleri neticesinde milli takımda yer aldılar. Hem hocamızı milli takıma katmak ayrı bir başarı, hem de Balkan Şampiyonasında yer almak. Öğretmenler olmadan, eğiticiler olmadan bu işin olma şansı yok. El ele daha güzel başarılara imza atacağız. İnşallah, inanacağız, disiplinli bir şekilde çalışacağız ve Uşak'ı şampiyonlar şehrine dönüştüreceğiz." ifadelerine yer verdi.

ARTIK TAKIM UTAŞ BÜNYESİNDE HİZMET VERECEK

Sporda başarının arkasında özverinin yer aldığına vurgu yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Sporcularımızın her biri pırıl pırıl. Çok ciddi bir emek söz konusu. Bu emekler yalnız kalmamalı diye düşündük. Bu alanda hazırlıklarımızı ve çalışmalarımızı yaptık." dedi.

Her zaman başarının yanında olduklarına değinen Başkan Cahan, "Uşak sportif bir şehir. Biz sporun her alanını destekliyoruz. Basketbol kulübümüzü bünyemize aldık. Güzel transferler gerçekleştiriyoruz ve lige şimdiden hazırız. Futbolda amatör ligden çıktık. Artık profesyonel bir futbol takımımız var. Güçlü bir takım kuruyoruz. İnşallah ikinci lige çıkartacağız. Ama sadece bunlarla da yetinmedik. Sporun her dalında, başarı olan yerde biz varız. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Prensipte anlaştık ve kulübümüz belediyemiz bünyesinde yoluna devam edecek." müjdesini verdi.

Sporcuların eğitim hayatını sürdürdüklerini ve bunun yanı sıra milli takımda yer alma başarısını gösterdiklerini anımsatan Başkan Cahan, "Bayrağımızı gönderin en üstüne taşımaları ayrı bir tablo. Tüm hemşehrilerimize armağan edilen bir başarı bu. Hocamızdan bu başarının devamını istiyoruz. Biz Dinçer hocamla prensipte anlaştık. Karate spor kulübümüzü de UTAŞ Uşakspor bünyesine alacağız. Burada hem belediyemiz bünyesinde kurslarımızı devam ettireceğiz, hem de bu gençlerimize belediye olarak sahip çıkacağız." açıklamalarını yaptı.

Verilen hediyeleri hatırlatan Başkan Cahan, bunların yeterli olmadığını, eğitimde ve spor hayatlarında sporculara desteklerin süreceğini söyledi.

Daha sonra sporcularla ve aileleriyle sohbet eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, özellikle küçük yaşlarda sporla iç içe olan gençler nedeniyle mutlu olduklarını ve teşvik edici uygulamaların hayata geçirildiğini aktardı. Gençlerde ve yetişkinlerde de çocuklarda olduğu gibi başarıyı yakalamak için çalışacaklarını ekledi.

RAKİPLERİNE PUAN VERMEDEN BİRİNCİ OLDU

Rakiplerine hiç puan vermeden şampiyonluğu yakalayan 11 yaşındaki Süleyman Aydemir ise yaptığı açıklamada taraftarın motivasyonuna çok önemli derecede katkıda bulunduğunu kaydetti. Başarısı nedeniyle Türkiye adına gururlu olduğunu aktaran Milli Sporcu Süleyman Aydemir şöyle konuştu:

"Öncelikle çok mutluyum. Finalde Türk seyircimizin coşkusu beni ciddi anlamda gaza getirdi. Bayrağımızı birincilik kürsüsünde dalgalandırmanın hayaliyle maça çıktım ve bu gururu yaşadığımız için çok mutluyum. Şehrim adına, ülkem adına çok mutluyum. Orada milli marşımız okunurken tüylerim diken diken oldu. Şimdiyse yeniden hazırlıklarımıza başlayarak önümüzdeki müsabakalar için antrenmanlarımızı yapacağız."

TÜRKİYE 100 MADALYA İLE ŞAMPİYON OLMUŞTU

İstanbul'da gerçekleştirilen, 11 ülkeden 783 sporcunun mücadele ettiği şampiyonda, Türkiye 29 altın, 27 gümüş, 44 bronz olmak üzere toplamda 100 madalya kazanarak takım halinde Balkan Şampiyonu olmuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: 16 Haziran, 2017
İlgili İçerikler: Dilek Kaya Cemile Kıyar ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Akile Güçlü Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş Tenzile Köksal Cemile Açıkgöz
uşak uşak belediyesi nurullah cahan karate