Haberler

SANAT AKADEMİSİ MEYVELERİNİ TOPLUYOR

2425
19-03-2019

Uşak Belediye tarafından kurularak Uşak’ı sanatın merkezi haline getiren Sanat Akademisi, katıldığı Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın düzenlediği 13. Amatör Çalgıcılar Festivali’nde büyük beğeni topladı. Festivale katılan miniklerin piyano eğitmeni Erdem Küçükayvaz kendilerini bugüne kadar destekleyen Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’a teşekkürlerini sundu.

3 sene önce Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’ın ve Uşak Belediyesi’nin katkılarıyla Uşak’ı sanat merkezi haline getiren Sanat Akademisi aldığı başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Bünyesinde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Çocuk Korosu ve Yetişkin Korosu olmak üzere her yaştan Uşaklıyı sanatla buluşturan Sanat Akademisi, yetiştirdiği müzisyenleri festivallerde destekliyor.

Türkiye genelinde pek çok festivale katılan Sanat Akademisi’nin minik müzisyenleri, bu kez de Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın düzenlediği 13. Amatör Çalgıcılar Festivali’ne katıldı. Festivalde büyük beğeni toplayan Meriç Dönder, Emine Itır Ertürk, Aybüke Hacer Şahin, Melis Yağmur Çeken ve Nehir Su Yıldırım festivale katılımlarından dolayı katılım belgelerini Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Türkmen’den aldılar.

Geleceğin müzisyenlerini yetiştiren Sanat Akademisi piyano eğitmeni Erdem Küçükayvaz, böyle haklı bir gururu yaşamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtirken, kendilerine bu imkânı veren Başkan Cahan’a teşekkürlerini sundu. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Çocuklar Yarıyıl Tatilinde Bilim ve Sanatla Buluşuyor! SANAT VE MESLEK KAPILARI USMEK İLE ARALANIYOR UŞAK SANAT İLE BESLENMEYE DEVAM EDİYOR Pop Sanatçısı Simge Moda Fest'i Salladı! Sanata Doyuran Festival Başladı KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ ŞUBAT'TA DA DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR UŞAK BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNDE VATANDAŞLARA VERİLMEK ÜZERE BAYRAK ALIMI Uşak Belediyesi "Şehrimde Sanat" Projesiyle Şehirdeki Tüm Kesimleri Tiyatroyla Buluşturuyor UŞAK'TA BİR İLK OLAN ÇOCUK BİLİM SANAT ÇOCUK ŞENLİĞİ İLE 3500 ÇOCUK HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ UŞAK'TA SANATIN YENİ ADRESİ AKADEMİ UŞAK 2019-2020 EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müzik sanat akademisi