Haberler

​Şehir Tiyatrosu İlk Sınavında Övgüler Aldı

3046
14-06-2016

Şehir Tiyatrosu İlk Sınavında Övgüler Aldı

Uşak Belediyesi’nin kurduğu şehir tiyatrosu ilk sahnesinde büyük beğeni kazanırken, konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Amacımız ilimizde sanatsal faaliyetlere katkı sağlamak ve geleceğin tiyatrocularını yetiştirmektir” dedi.

Uşak Belediyesi tarafından yeni kurulan şehir tiyatrosu ilk sahnesini aldı. Ata Park içinde Ramazan Eğlenceleri programları kapsamında ilk oyunuyla sanatseverlerin karşısına çıkan şehir tiyatrosu izleyenler tarafından tam not aldı. İlk oyunda Belediye Başkanı Nurullah Cahan da hazır bulundu. Oyunun akabinde tiyatro kursuna katılan oyunculara tek tek belgelerini veren Cahan, sanatta atılımların devam edeceğini müjdeledi.

Meyvelerini alıyoruz

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimizin öz evlatlarının sanatın canlanmasında etkili olması için çalışıyoruz” dedi. Cahan, “İlimizde kültür ve sanatın ilerlemesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Kültür ve sanatın başkentleri arasında yer almak adına birçok program düzenliyoruz. Bunun yanında yerel değerlerimizin de gün yüzüne çıkması için mücadele ediyoruz. Sanatın her dalında hemşehrilerimizin katılımcı olmasını istiyoruz. Bu konuda başarılı olduğumuz alanlar söz konudur. Şimdi de tiyatro kursunda kent tarihinde bir ilki gerçekleştirmek için adım attık. Bu konuda şehir tiyatrosunu kurarak ve buna bağlı olarak tiyatro kursu açarak çalışmalarımıza başladık. Şimdi ise bunun meyvelerini almaya başladık” ifadesini kullandı.

Övgüler aldılar

Kursun neticesinde Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk oyununu sahnelediğine vurgu yapan Cahan, ”Şehir tiyatromuz çalışmalarının sonuçlarını ilk gösterim ile taçlandırdı. Ata Park içinde düzenlediğimiz Ramazan Eğlenceleri kapsamında ilk defa sahne olan tiyatromuz vatandaşlarımızın övgüsüne mazhar oldu.  Biz de bu tablodan dolayı mutlu olduk. Belediye olarak tiyatromuzun daha da ilerlemesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Oyunda emeği geçen tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU İLK İFTAR SOFRASI DİKİLİTAŞ'TA KURULDU Yeşilkaraağaç Mahallesi Sakinlerinden, Fadime Özdemir İlknur Öztürk ÇOCUK KENT İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI Elif Yeşilkaya Halil Tilki Aleddin Tilki UŞAK BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU İSTANBUL'DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ ŞEHİR TİYATROSU GÖKYÜZÜNDE BİR NOKTA'YI SEYİRCİYLE BULUŞTURDU
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir kültür ve sanat şehir tiyatrosu övgü ilk sahne