Haberler

ŞEHİRİÇİ OTOBÜSLERDE KARTLI SİSTEM KURULUMU BAŞLADI

425
15-03-2024

KARTLI SİSTEMDEKİ İLK DETAYLAR BELLİ OLDU

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak’ı daha modern bir kent yapmak için ulaşımda önemli bir adım attı. Başkan Çakın, sosyal medyada yaptığı paylaşımda kartlı sistem için validatör cihazlarının otobüslere takılmaya başlandığını duyurdu.

Kentteki bir otobüsten fotoğraf paylaşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Bir sözümüzü daha yerine getiriyoruz. Kartlı sistem cihazları araçlara takılmaya başlandı. Modern toplu taşıma hizmeti şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

YENİ SİSTEM KARTTAN DAHA FAZLASINI BARINDIRACAK

Montajların tamamlanmasıyla kullanıma geçirilecek sistem sayesinde vatandaşlar konforlu bir hizmete kavuşacak. Uşaklılar, mobil uygulama üzerinden otobüslerinin nerede olduğunu, duraktan geçen otobüs hatlarını ve kaç dakika içerisinde durakta olacağını görebilirken aynı zamanda mobil uygulamadan, web sitesinden ve belirlenen bayilerden kartlarına dolum yapabilecekler.

Otobüslere takılan validatörlere, Uşak Kart’ın yanı sıra NFC ve QR kod ile de ödeme sağlanabilecek. Kart çeşitleriyse öğrenci, tam ve serbest kart olarak kullanıma sunulacak.

Ayrıca vatandaşlar, web sitesi üzerinden açtıkları hesap aracılığıyla sahip oldukları UşakKart’a ilişkin işlemleri takip edebilecek. Öte yandan UşakKart kullanıcıları, kartın kaybolması durumunda içinde bulunan bakiyeyi site aracılığıyla yeni kartına aktarabilecek.

KARTLAR NASIL TEMİN EDİLECEK?

Validatörlerin kurumu tamamlandıktan sonra vatandaşlar online işlemler ile başvuruda bulunarak kartlarını temin edebilecek. Bunun yanı sıra, web sitesi üzerinden en yakın kart dolum noktalarını görebilen vatandaşlar ayrıca belirlenen noktalarda kartlarını kişiselleştirebilecek.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: "HALK SÜT" İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI UŞAK'IN VİZYON PROJESİNDE SÜREÇ BAŞLADI HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI KARAAĞAÇ KAPALI PAZARYERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI UŞAK BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI TATİLİ RENKLENDİREN YAZ OKULLARI BAŞLADI ŞEHRİN NABZINI TUTAN MODAFEST BAŞLADI YAZ SPOR OKULLARI'NDA KAYITLAR BAŞLADI. MODAFEST İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI 9. GELENEKSEL ATLI CİRİT TURNUVASI BAŞLADI
uşak uşak belediyesi otobüs mehmet çakın uşakkart