Haberler

​Şehirlerarası Yola Güvenli Dokunuşlar

2848
26-10-2015

Şehirlerarası Yola Güvenli Dokunuşlar

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte ana caddelerde olduğu gibi şehirlerarası yollarda da vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladıklarını belirtti.

Uşak Belediyesi kentin ana yollarında yaptığı çalışmaların yanında şehirlerarası yollarda da kaza ve sıkıntılarla karşılaşılmaması için adımlar atıyor. Birçok ana caddeyi modern bir hale getiren Belediye, İzmir - Ankara Karayolu üzerinde de üç yeni projeyle kentin trafiğine  nefes aldıracak. Buna göre Dörtyol mevkisinde yer alan Şehit Mehmet Bozkuş Köprüsü’nün bitiminde modern bir üst geçit, Otogar mevkisinde battı çıktı projesi ve Dikilitaş mevkisinde ise köprülü kavşak yaparak kentin bir sorununa daha çözüm bulacak. Çalışmalardan battı çıktı projesi ve Huzur Park Kavşağı projelerine somut olarak başlanırken, Dörtyol üst geçit çalışmaları da gerçekleşecek ihalenin ardından hızla bitirilecek.

Sıkıntılara hemen müdahale ettik

Uşak’ta yollar konusunda her anlamıyla çalışmalara önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimizin içinde olduğu gibi şehirler arası yollarda da hemşehrilerimizin güvenliği için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Sıkıntı arz eden noktaları tespit ederek çalışmalara hemen başladıklarını ileten Cahan, “Kentimizde her yönüyle yollarımıza kalite ve güvenlik katacak çalışmalara hız verdik. İlimiz merkezinde ana cadde ve yollarda asfaltlama çalışmalarıyla kentimizi istediği yollara kavuşturduk. Yollarımız aynı zamanda vatandaşlarımızın daha rahat hareket edebilmeleri adına da son derece işlevsel oldu. Diğer yandan kentimizin içinden geçen İzmir -  Ankara Karayolu’nda da tehlike arz eden noktalarda çalışmalara başladık. Kentimizin en işlek noktalarından olan Otogar Kavşağına battı çıktı çalışmamız ile yön vereceğiz. Burada bu sayede artık kazalar artık olmayacak. Diğer yandan Huzur Park mevkisinde de trafiği önemli ölçüde rahatlatacak bir çalışmaya imza atıyoruz. Kentimizin güneyinden gelen hemşehrilerimiz Dikilitaş Kavşağına girmeden istedikleri istikamete gidebilecekler. Ayrıca Dörtyol mevkisinde de yayalarımız modern üst geçidimizle kolaylıkla karşıdan karşıya geçebilecekler” diye konuştu.

Çalışmalar devam edecek

Bundan sonra da kentin sorunlarında kararlı bir şekilde ilerleyeceklerini ve çözüm bulacaklarını aktaran Cahan, “Kentimizde yönetim prensibi olarak ortak aklı çalıştıracağımızı belirtmiştik. Bu düşünceyle hemşehrilerimiz ile sürekli beraber olduk ve sorunları kendilerinden dinledik. Akabinde ise sorunlara yönelik çözüm çalışmalarına başladık. Şehirlerarası yollarda da başladığımız çalışma bu kapsamdadır” ifadesini kullandı.   

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI GÜVENLİK KULÜBESİ VE İDARİ BİNADA KULLANILMAK ÜZE Afrin Halkının Emanetleri Yola Çıktı Şampiyonlar Yola Uşak Belediyesi İle Devam Ediyor Uşak Belediyesi, Kız Öğrenciler İçin Daha Güvenli Bir Yol Yapıyor Uşak'tan Halep'e Yardım Tırları Yola Çıktı Belediye'nin Dokunuşlarıyla Uşak Halıları Görücüye Çıktı ZEKA Silahsız Özel Güvenlik Hizmeti Alımı İlanı ​Belediye Personeli İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Aldı Gediz Ulu Yolu'na da Modern Dokunuşlar ​Bayırbucak'a Yardım TIR'ları Yola Çıktı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir izmir ankara şehirler arası