Haberler

ŞEHRİN NABZINI TUTAN MODAFEST BAŞLADI

574
10-06-2023

4 Gün Boyunca Sürecek Görkemli Festival Kapılarını Açtı

Uşak Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) birbirinden eğlenceli etkinliklerin gerçekleşeceği ve birbirinden ünlü isimlerin konuk olacağı ModaFest’i ikinci kez Uşak halkıyla buluşturuyor. Moda temalı olan ancak eğlenceli ve bilgilendirici birçok etkinliği de bünyesinde barındıran ModaFest, görkemli bir açılış töreni ile vatandaşlarla bir araya geldi. Açılışa Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra; Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, AK Parti Uşak Milletvekili Op. Dr. İsmail Güneş ve Yeşilçam’ın gözde ismi Hülya Koçyiğit katıldı.

10-11-12 ve 13 Haziran tarihlerinde dört gün boyunca vatandaşlarla renkli etkinlikleri buluşturacak festivalde onlarca esnaf da yerini aldı, birbirinden özel ürünleriyle Uşaklılara kapılarını açtı. Türk sinemasının unutulmaz ismi Hülya Koçyiğit festival kapsamında bulunduğu Uşak Etkinlik Alanı’nda hayranlarıyla buluştu. Açılışın ardından protokol üyeleri ve Hülya Koçyiğit etkinlik alanında bulunan stantları gezerek esnaflarla sohbet etti.

Uşaklıların yoğun ilgi gösterdiği festival ünlü manken Tülin Şahin’in baş manken olarak yer aldığı, Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nün ‘Geçmişten Günümüze Anadolu Kadınları’ defilesiyle göz doldurdu.

Uşak Belediyesi’nden Kadınlara Tam Destek

Açılış konuşmasında Uşak’ı kadınlar ve gençler için daha yaşanılır ve eğlenceli bir şehir yapmaya söz verdiklerine dikkat çeken Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Şehrin gözde festivali ModaFest’i ikinci kez düzenleyerek sizlerle buluşturuyoruz. Başta UKAMER Koordinatörü İlknur Ertuğrul’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah yapımı süren Millet Bahçesi içerisinde bulunan Eski Kız Meslek Lisesi Binası’nın da tadilatını hızla tamamlayarak UKAMER kapsamında hizmet vermesi adına açılışını gerçekleştirecek ve daha güzel etkinliklere yeni adımlar atacağız. Biz Uşak’ta kadın olmanın değerli olduğuna inanıyor, yaptığımız her etkinlik ve aktiviteyi bu doğrultuda hayata geçiriyoruz. Kadınlarımız İzmir, Afyon, Eskişehir ve İstanbul’da ne görüyorsa burada çok daha iyilerini görecekler. Her geçen sene kadınlarımız için daha güzelini yapmaya ve onlara daha iyi imkanlar sağlamaya devam edeceğiz. Pandemi sonrası girişimci kadınlara destek vermek amacıyla şehirde ilk kez düzenlediğimiz Moda Festivali’ni, gelen talepler doğrultusunda bu sene de yapmaya karar verdik ve bugün buradayız. Burada olan esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza dolu dolu dört gün diliyor, hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, AK Parti’nin ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın kadınlara verdiği değerin altını çizen AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise, “Sözde değil faaliyetlerimizle kadınlara verdiğimiz değeri göstermekten ve bugün burada olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Uşak Belediye Başkanımız Mehmet Çakın, bu festivali düzenleyerek örf, adet ve kültürlerimizin geçmişten günümüze taşınmasına olanak sağlamıştır. ModaFest kadınlarımızın ne kadar başarılı olduğunun en büyük kanıtıdır. Festivalimizin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ise, Uşak’ın geçmişten bu yana zarafetin, estetiğin ve Avrupa’da birçok müzede sergilenen ünlü motifleriyle sanatın gözde şehirlerinden birisi haline geldiğini dile getirdi. Vali Turan, ModaFest gibi organizasyonların girişimci kadınlara yeni kapılar araladığını ve onların önemli bir destekçisi olduğunu ekledi.

Hülya Koçyiğit ModaFest’te

Uşak Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Uşak Kadın Koordinasyon Merkezi’nin (UKAMER) Atapark Etkinlik Alanı'nda organize ettiği festival için Hülya Koçyiğit onur konuğu olarak ağırlandı. Koçyiğit, “Güçlü, üreten ve çalışan tüm kadınlar toplumumuzun baş tacıdır. Daima güçlü kalmaya devam edin. Ben inanıyorum ki Cumhuriyet’imizi; üreten, çalışan emekçi kadınlar yükseltecek. Buradan, kadınları her alanda destekleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a ve tüm ekibine teşekkür ederek hepinizi canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Tülin Şahin ile Tarihin İzleri ModaFest Sahnesine Taşındı

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nün “Geçmişten Günümüze Anadolu Kadınları” adlı kıyafet koleksiyonu, kültürel ve geleneksel değerleri podyuma en güzel haliyle yansıttı. Süper Model Tülin Şahin öncülüğünde gerçekleşen defilede Uşaklılar gözlerini sahneden alamadı. ModaFest sahnesinde Türk Bayrağı’ndan ilham alınan muhteşem bir elbiseyi taşıyan Şahin, “Bursa Olgunlaşma Enstitüsü harika bir iş çıkarmış. Güzel bayrağımızla yürürken tüylerim diken diken oldu. Şanlı tarihimizi bir kez daha gördük ve yaşadık. Duygulanmamak elde değil, bu ülkeyi kolay kazanmadık. Bugün burada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirterek, ModaFest’te emeği geçen ve burada bizimle olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Çakın’a Teşekkür

ModaFest’e geçen senede katılarak stantlarda yerini alan Gamze Kadıoğlu, “Bu sene ModaFest’in yeniden yapılacağını duyunca çok sevindik ve tekrardan burada olmak istedik. Çok mutluyuz, her şey çok güzel ve en önemlisi yeni insanlarla tanışarak kendimizi tanıtıyoruz. Türk toplumunda kadın girişimcilerin yeri apayrı, bize iki senedir fırsat vererek yeni kapılar açmamızı sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Firmasını temsilen alanda bulunan Gülay Çiğdem ise “Bugün burada olmaktan büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Çok heyecanlıyız her şey çok güzel ilerliyor. Umarım önümüzde iki üç günü de dolu dolu geçiririz. Her daim emekçi kadınların yanında olan Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

ModaFest Üç Gün Daha Eğlenceli Etkinliklerle Uşak’ta

11-12 ve 13 Haziran tarihlerinde saat 11.00’den itibaren kapıları açan ModaFest Etkinlik Alanı çeşit çeşit stantları, birbirinden özel misafirlerin eşlik edeceği gösterileri ve eğlenceye doyum olmayacak konserleri vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: "HALK SÜT" İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI ŞEHİRİÇİ OTOBÜSLERDE KARTLI SİSTEM KURULUMU BAŞLADI UŞAK MİLLET BAHÇESİ 2. ETABI ŞEHRİN KALBİNDE İMZA OLACAK ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ; DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ UŞAK'IN VİZYON PROJESİNDE SÜREÇ BAŞLADI HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR KARAAĞAÇ KAPALI PAZARYERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI UŞAK BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI TATİLİ RENKLENDİREN YAZ OKULLARI BAŞLADI
uşak uşak belediyesi açılış mehmet çakın modafest