Haberler

ŞEKEREVLERİ KAPALI PAZAR YERİ VATANDAŞTAN TAM NOT ALDI

390
21-10-2023

BAŞKAN ÇAKIN PAZAR YERİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Şekerevleri bölgesinde bulunan pazar yerinde esnafın ve vatandaşların olumsuz hava şartlarından daha az etkilenmesi ve daha iyi koşullarda alışveriş yapabilmesi adına yapılan çalışmalar noktalandı. 2 haftadır vatandaşlara hizmet veren Şekerevleri Kapalı Pazaryeri yenilenen yüzüyle bölge halkının beğenisini kazandı.

Bu kapsamda Belediye Başkanı Mehmet Çakın pazar gününde alışverişe gelen vatandaşlarla ve pazar yeri esnafıyla buluştu. Yapılan bu ziyarete Başkan Çakın’ın yanı sıra AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, AK Parti Uşak Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı, başkan yardımcıları ve protokol üyeleri de katıldı. Pazar yerini gezen Başkan Çakın ve beraberindeki topluluk esnaflarla tek tek selamlaşarak hayırlı işler ve bol kazançlar diledi.

Vatandaş Konfor ve Çeşitlilik İçerisinde Alışveriş Yapacak

Şehrin en eski pazar yerlerinden birisi olan Şekerevleri Kapalı Pazar Yeri, yenilenmesinin ardından Uşaklılara tekrardan kapılarını açtı. 7 bin metrekare alanda yaklaşık 268 parsel ile hizmete açılan pazar yerinde; kıyafet, gıda ve ev eşyası gibi birçok tezgâh bölge halkıyla buluşuyor. Üstünün kapatılması ve zemininde asfaltla buluşmasıyla vatandaşlara daha rahat ve temiz bir ortamda alışveriş yapmasına olanak sağlayan tesis, olumsuz hava şartlarının etkisini de ortadan kaldırarak esnaflara konforlu bir alan sunuyor.

Vatandaşların Talepleri Yerine Getirildi

Şekerevleri Kapalı Pazaryeri’ne giderek pazar esnafını ziyaret eden ve sohbet eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın; “Buradaki esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın yenilenmesini talep ettiği Şekerevleri pazarımızın üstünü kapattık. Yeniden hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Böylelikle Uşak modern pazar yerlerinin bir tanesine daha sahip oldu. Karaağaçtaki pazar yerimizin faaliyete geçmesinden sonra; buradaki pazar yerimizde de hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza, yazın sıcaktan kışın ise soğuktan korunabilecekleri bir ortam hazırladık. Pandemi ve deprem gibi yaşanan olumsuz durumların ülkemizi ekonomik anlamda zorladığı bu süreçte, bizler belediye olarak projemizi tamamladık ve vatandaşımıza sunmuş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bütün şehrimize, mahallemize ve esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Muhtardan Başkan Çakın’a Teşekkür

Pazar yerine gerçekleştirilen ziyarete eşlik eden Atatürk Mahallesi Muhtarı Ayhan Saman ise, “Bu güzel Pazar yerini bize kazandırılmasının, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yazın sıcağından, kışın soğuğundan ve çamurundan kurtulduk. Projede emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Çakın olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Pazar yerinde tezgâh açan Fatih Özer, “Çok mutluyuz. Yağmurdan, çamurdan güneşten kurtulduk. Süper bir yer olmuş. Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi. 

0.0
Son Düzenlemeler: 23 Ekim, 2023
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SOSYETE PAZARI'NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLER ZÜMRA KADIN EL EMEĞİ PAZARINDA KARAAĞAÇ KAPALI PAZARYERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR KARAAĞAÇ MAHALLESİ KAPALI PAZAR YERİ KURA ÇEKİMİ KAPALI YÜZME HAVUZUNDA KULLANILMAK ÜZERE HAVUZ KİMYASALI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU ENGELLERİ KALDIRAN TURNUVADA KUPALAR SAHİBİNİ BULDU Fatih Pazar Yeri Kura Çekimi Başvuru Listesi BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇARŞAMBA PAZARI ESNAFI'NA ZİYARET
uşak uşak belediyesi mehmet çakın şekerevleri kapalı pazaryeri