Haberler

​Tanıtım Fuarına Uşak Damgası

2878
13-11-2015

Tanıtım Fuarına Uşak Damgası

Ankara’da düzenlenen 8.Ege İlleri Tanıtım Günleri’nde bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak’ın kültürünü ve ürünlerini markalaştırmak adına fuarları önemsiyoruz” dedi

8. Ege İlleri Tanıtım Fuarı Ankara’da gerçekleştirildi. İzmir, Denizli, Manisa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın ve Muğla gibi illerin katıldığı fuarda iller kendilerin has ürünleri, yiyecekleri ve sanayi ürünlerini tanıtırken, ilk günden binlerce kişi fuara akın etti. Uşak’ın bu yıl organizasyonunu üstlendiği fuara Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Bülent Arınç, Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Ege illerinin milletvekilleri, valileri, belediye başkanları, daire müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. Fuarda zeybek oyunlarının yanı sıra Uşak ekiplerinin gösterileri uzun süre alkış aldı.

Kaynaştığımızı gösterdik

Fuarın açılış konuşmasını ise Ankara Uşaklılar Derneği Başkanı Nuray Salıcı yaptı. “Egelilerin son yıllarda kaynaştığını görüyoruz” diye sözlerine başlayan Salıcı, “Ege her ne kadar zenginlikleri, efeler diyarı olma özelliği ve denizi gibi özellikleriyle ön plana çıksa da maalesef kaynaşma yönünde sıkıntılar yaşayan bir bölgeydi. Hemşehri dayanışması oldukça az olmakla beraber, biz bu konuda bilinç uyandırmak ve tanıtım adına etkinlikler yapmak için bundan 8 yıl önce ilk adımı attık. O günden bugüne kadar 8 tanıtım günleri gerçekleştirdik. Gördük ki Egeliler eğer isterse her şeyde başarılı olabilirler ve yine gördük ki Egeliler isterse başarabilirler. Biz bu birlik ve beraberliği omuz omuza vererek daha iyi konumlara getireceğiz. Ayrıca bölgemize has ürünleri Türkiye gündemine sokacağız. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Uşak’ın ürünleri tanıtımla marka oluyor

Fuar hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise,”Belediye olarak kentimizin tanıtımı için yapılacak tüm etkinliklerde varız” ifadesini kullandı.

Cahan, “Ege Bölgesi’nin 8 ili olarak Uşak’ın ev sahipliğinde fuarda bulunmaktan onur duyduk. İlimizin tüm güzelliklerini burada tanıtıyoruz. İlimizin halısından helvasına kadar il merkezi ve ilçelerimizde güzelliklerimizi burada tanıtma imkanına sahip olduk. Biz de belediye olarak halı ve tarhana gibi ürünlerimizi ön plana çıkarmak istedik. Tarhanamız bizim değerimizdir. Burada yaptığımız ikramlarda herkes tarhanamıza hayran kalıyor. Ecdadımızdan bize miras kalan hakiki kök boyadan yapılan halılarımızı da gün yüzüne çıkartıyoruz. Bundan sonra da bu tür çalışmalara katılarak değerlerimizi kalıcı şekilde hafızalarda yer edindireceğiz” diye konuştu. 

0.0
Son Düzenlemeler: 13 Kasm, 2015
İlgili İçerikler: UŞAK'TA BİR İLK UŞAK BELEDİYESİ KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERDE KULLANILMAK ÜZERE SATEN KUMAŞ BİLEKLİK ALIMI DOĞRUDAN TEM UŞAK ULAŞIMDA ÇAĞ ATLAYACAK UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU ÖZGÜR ÖZEL UŞAK'I KIRMIZI BEYAZA BOYADI UŞAK AKILLI DURAKLA TANIŞACAK UŞAK BELEDİYESİ'NİN BORÇLARI AÇIKLANDI BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka veysel eroğlu tanıtım fuarı 8. ege illeri bülent arınç nuray salıcı