Haberler

​Termal Apartlarda Sona Gelindi

2545
9-07-2015

Termal Apartlarda Sona Gelindi

Uşak Belediyesi’nin Kayaağıl’da bulunan jeotermal tesisinin kalitesini arttırmak adına devam eden apart çalışmalarında sona gelindi. Çok yakında açılacak yeni apartlar ile tesisin kapasitesi 24 oda daha artmış olacak.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yapımı devam eden yeni apartlarda bitirme aşamasına geldiklerini söyledi. Apartların kentin jeotermalinin tanınmasında katkı sağlayacağını aktaran Cahan, “Tesislerimizin en iyi yerlere gelmesi için konaklama imkanlarını arttırıyoruz” dedi.

Günden güne gelişiyor

Göreve gelmelerinin akabinde jeotermal için yoğun bir mesai harcadıklarını8 vurgulayan Cahan, “Jeotermalin ilimizin marka değerlerinden birisi olması hedefiyle başladığımız çalışmalarda öncelikle tesisimizin tadilatla yenilenmesini ve modern bir hale gelmesini sağladık. Diğer yandan mevcut apartların yetmeyeceğini görerek yeni apartlar için hemen kolları sıvadık. Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ile yaptığımız protokolde büyük bir hibe alarak, bütçemize çok az bir yükle yeni apartlara başladık. Kısa sürede yoğun bir mesai ile 24 apartı bitirme noktasına geldik. Bu tesis hergün giderek gelişmesiyle şehir içinden ve şehir dışından misafirler çekmeye devam edecek” ifadesini kullandı.

Tesisin restoran, market ve aqua park çalışmalarının son hızıyla sürdüğünü anlatan Cahan, bu çalışmaların da bitmesiyle jeotermalde hedeflere biraz daha yaklaşacaklarını vurguladı.

Uşak söz sahibi olacak

Uşak Belediyesi’nin Uşak’ın jeotermalde yarışan bir kent olma hedefini koyduğunu dile getiren Cahan, sözlerini şöyle tamamladı: “İlimizin termali mineral değerleri ve kalitesi yönünden birçok ilden üstün durumdadır. Sağlık Bakanlığı’nın ve üniversitelerin suyumuzunbirçok hastalığın tedavisine  iyi geldiğine dair verdiği belgeler bizleri daha da şanslı kılmaktadır. Biz bu nedenle termal ismiyle öne çıkmış kentleri yakın bir zamanda geçmeyi hedefliyoruz. Yapacağımız yatırımların özel teşebbüssü de kentimize çekeceğini biliyoruz. Yapımı devam eden çevre yolu da bu hedeflerimize ulaşmamızda katkı sağlayacaktır”.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: YAZ OKULU RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ Genç Kuşak Fest Sefo Konseriyle Sona Erdi UŞAK BELEDİYESİ 7. GELENEKSEL CİRİT TURNUVASI SONA ERDİ YAZ OKULU SONA ERDİ, SERTİFİKALAR ALINDI AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI BASIN TOPLANTISIYLA SONA ERDİ Fatma Sonalcan KENT PARK KAPSAMINDA TAŞINACAK O HİZMET BİNALARINDA SONA YAKLAŞILDI UŞAK BELEDİYESİ DESTEKLİ 3. GELENEKSEL BAHARA MERHABA TENİS TURNUVASI SONA ERDİ İMZALAR ATILDI, UTAŞLI İŞÇİLER MUTLU SONA ULAŞTI 12 YILLIK HASRET SONA ERDİ. 'O YOL' ARTIK UŞAKLILARIN HİZMETİNDE
termal apart bitim