Haberler

​TOKİ Başkanı Turan'dan Kentsel Dönüşüm'e Övgü

2336
25-04-2016

TOKİ Başkanı Turan’dan Kentsel Dönüşüm’e Övgü

“Uşak Kentsel Dönüşümde Örnek Şehrimiz”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan bitimine az bir zaman kalan Kentsel Dönüşüm Projesi’yle örnek olduklarına dikkat çekerken, “Projemiz TOKİ Başkanımız Sayın M. Ergün Turan tarafından sürekli ön plana çıkarılıyor” dedi.

Uşak Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan Kentsel Dönüşüm Projesi başarıyla ilerliyor. 2016 yılında bitirilmesi planlanan projede sona yaklaşılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanların ve TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’ın hassasiyetle takip ettiği proje örnek olarak gösteriliyor. Fransa’da MIPIM Fuarı’nda görücüye çıkan ve fuarın ilgi odağı olan proje, son olarak TOKİ’nin düzenli olarak çıkardığı dergisinde yer aldı. TOKİ Haber isimli derginin ön sözünü TOKİ Başkanı M. Ergün Turan yaparken, burada da Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ülkenin önde gelen dönüşüm projelerinden olduğu vurgulandı.

Kentin kaderini değiştirecek

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Projemizin takip edilmesi ve örnek gösterilmesi kentimizin ne denli büyük bir projeye sahip olduğunun göstergesidir” dedi. Cahan, “İlimizin kaderini değiştirecek ve kentin gelişimine olumlu etki edecek Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona yaklaştık. Projemiz ilimizin talihini de değiştirecektir. Böylesine değerli olan projeyle kentimize 450 milyon TL’lik bir yatırım söz konusudur. Proje sanayiden konut ve sanayiye dönüşüm anlamında ilk olmasının yanında bin 051 konut 923 işyeri 750 kişilik cami, 24 derslikli okul ve sağlık ocağını ilimize kazandıracaktır. İşte böyle büyük olan projemiz ülkemizde ve yurt dışında sürekli konu olmakta ve örnek gösterilmektedir” şeklinde konuştu.

Sürekli örnek teşkil ediyor

Projenin emsalleri arasında ön plana çıktığını ve Ankara’dan da sürekli övgü aldığını dile getiren Cahan şunları belirtti: “Projemiz başından bu yana sürekli konuşulan ve anlatılan bir proje oldu. Birçok ilki içinde barındıran Kentsel Dönüşüm Projesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlarımızın ve TOKİ Başkanımızın takibindedir. Öyle ki belirli aralıklarla TOKİ Başkanımız M. Ergün Turan kentimize gelerek projeyi bizzat incelemektedir. İşte bu gibi birçok ilki içinde tutan projemize bir övgü daha geldi. TOKİ’nin düzeli aralıklarla çıkardığı dergisinin ön sözünü yazan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan yine projemize atıfta bulunarak övmüştür. Bu bizleri mutlu etmektedir” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK MERKEZ İSLİCE MAHALLESİ ÇARŞI UŞAK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ Belediye Başkanımız Mehmet Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı Kentsel Dönüşüm Alanına İlişkin Önemli Açıklama Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama Zeyilname 3 Uşak Belediyesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık-Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Yarışma Teslim Şartlarının Güncellemesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışma Takvimi Güncellemesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Yarışma Soru-Cevapları İlanı Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Uşak Belediyesi, Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Detaylar Başkan Cahan Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Ağırladı
uşak belediyesi nurullah cahan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan Kentsel Dönüşüm marka şehir