Haberler

​Üretici Esnaf Denetlendi

2387
8-02-2016

Üretici Esnaf Denetlendi

Uşak Belediyesi Hal Ekibi ve Pazar Amirliği ekipleri esnafların üretim yaptığı alanlarda inceleme yaptı. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Vatandaşımızın sofralarına giden her ürün konusunda kurum olarak hassasız” dedi

Uşak Belediyesi Hal Ekibi ve Pazar Amirliği üretici esnafını ziyaret ederek pazar yerlerinde satılan ürünlerle ilgili yerinde incelemelerde bulundu. Bu kapsamda merkeze bağlı 3 köyde denetim gerçekleştirildi. Satılan sebze ve meyvelerin üretim koşullarının yanı sıra ve üreticilerin Çiftçi Üretim Belgelerine de (ÇKS) bakan ekipler inceleme yapılan noktalarda bir sorunla karşılaşmadı.

Vatandaşımızın güvenli gıda alması için

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “İlimizde vatandaşlarımızın sofrasına giden her ürünle ilgili hassas bir yaklaşım sergilemeye devam edeceğiz” dedi. Pazar yerlerinde üretici esnafın ürünlerinin de yer aldığına dikkat çeken Uludağ, ”Belediyemiz vatandaşlarımızın menfaatlerini gözeten bir yapıda çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Bu konuda dikkat ettiğimiz konuların başında ise vatandaşlarımızın sofralarına giden tüm gıda ürünleri gelmektedir.  İlimizde Pazar yerlerinde hemşehrilerimizin daha güvenli alışveriş yapabilmeleri için de denetimlerimiz sürmektedir. Son olarak üretici esnafımızın üretim yaptığı bölgelerde inceleme yaptık. Merkeze bağlı 3 köyümüzde yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık” dedi.

Denetimler devam edecek

Denetimlerin devam edeceğinin altını çizen Uludağ şunları kaydetti: “Denetimlerimizle vatandaşlarımızın güvenli gıda almaları konusunda hassasiyetimiz sürecek. Üreticilerimizde Denetimlerimiz diğer köylerde de yapılacak. Bu sayede vatandaşlarımızın alışverişlerini güvenle yapmalarını sağlayacağız. Ayrıca gıda konusunda her şikayeti de değerlendireceğiz. Vatandaşlarımız gördükleri aksaklıkları bizlere bildirsinler” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇARŞAMBA PAZARI ESNAFI'NA ZİYARET Esnaf Moda Fest'ten Memnun Kaldı Emekli Pastane Esnaflarından Ömer Altınordu Kamyoncu Esnaflarından İsmail Dinç Başkan Çakın Esnaf Odalarıyla Telekonferans Yöntemiyle Buluştu Dokumacı Esnaflarından Mehmet Ünlü UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NIN ORGANİZE ETTİĞİ BULUŞMADA BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA Uşak Belediyesi'nden Kaçak Satıcılara Önlem; Pazar Esnafına Kimlik Kartı Esnaf Odalarından Başkan Cahan'a Özel Teşekkür UŞAK ESNAF ve SANATKÂRLAR ODALARI BAŞKANLARI'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
uşak belediyesi marka şehir hakan uludağ üretici esnaf denetim hal müdürlüğü