Haberler

UŞAK BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

849
19-07-2023

UŞAK BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

-Ünlü İsimler Festival Kapsamında Uşak’ta

Sanata ve sanatçıya değer veren birçok projeyi hayata geçiren Uşak Belediyesi, 18-25 Temmuz tarihleri arasında yapacağı Tiyatro Festivalini yapılan etkinlilerle başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen ve Uşak’ta geleneksel hale gelen Uşak Belediyesi 5. Uluslararası Tiyatro Festivali Eski Belediye önünden, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar yapılan kortej yürüyüşü tiyatro severlerle buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kortejde bando takımı ve maskotlar da yer alırken ortaya renkli görüntüler çıktı.

Kortej yürüyüşünde Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner, ünlü sinema ve tiyatro oyuncuları Zihni Göktay, Mehmet Pala, Cemal Hünal, Merve Sevi ve çok sayıda sanatsever yer aldı.

ONUR KONUKLARI İLE TİYATRO TADINDA SÖYLEŞİ

Kortej yürüyüşünün ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro tadında sohbet söyleşisi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın, ünlü konuklarla buluştuğu ve soru cevap eşliğinde yapılan sohbette festival ve tiyatro hakkında merak edilenler cevap buldu.

Başkan Çakın Uşak’ta sanatın gelişmesi adına çok yönlü işlerin yapıldığını ve bu kapsamda Tiyatro Festivali’nin şehir adına çok önemli olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Mehmet Çakın konuşmasına şu şekilde devam etti:

“5. Uluslararası Tiyatro Festivali dolayısı ile birbirinden ünlü isimleri Uşak’ımızda görmek çok onur verici. Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinde yer alan arkadaşlarımız güzel çalışmalarını bu festival ile de taçlandırdılar. Belediyemizin birçok çalışmasının yanında, halkımızın, çocuklarımızın ve gençlerimizin tiyatro ve sanatın her dalına ısındırmak için çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde sürüyor. Her sene üzerine yenilikler katarak Tiyatro Festivalleri gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Akademik anlamda yetiştirmiş olduğumuz kursiyerlerimizin çalışmalarının sonucunu görmek ve halkımızın yoğun ilgisini hissetmek, ne denli güzel işler yapıldığının en büyük göstergesi. Bu kapsamda tüm halkımızı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu’nun moderatörlüğünde, ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları Mehmet Pala, Zihni Göktay, Cemal Hünal, Merve Sevi, Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler ve Prof. Dr. Hakan Çakmak halkımız ile söyleşide bulundu. Söyleşi sonrası Başkan Çakın onur konuklarına teşekkürlerini ileterek plaketlerini takdim etti.

FESTİVAL BİR HAFTA SÜRECEK

Festivalin ilk gününde Uşak Açık Hava Amfi Tiyatrosu’nda İzmir Devlet Tiyatrosu, İki Bekar adlı oyunlarını sergiledi. Komedi türündeki oyuna Uşak halkının yoğun ilgi gösterdi ve kahkaha dolu anlar yaşandı. 25 Temmuz’a kadar sürecek olan festival, birbirinden farklı oyunlar ve konuklar ile devam edecek.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK'TA BİR İLK UŞAK BELEDİYESİ KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERDE KULLANILMAK ÜZERE SATEN KUMAŞ BİLEKLİK ALIMI DOĞRUDAN TEM UŞAK ULAŞIMDA ÇAĞ ATLAYACAK "HALK SÜT" İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU ÖZGÜR ÖZEL UŞAK'I KIRMIZI BEYAZA BOYADI UŞAK AKILLI DURAKLA TANIŞACAK BAŞKAN ÖZKAN YALIM'DAN TARHANA FESTİVALİ VE MURAT DAĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA UŞAK BELEDİYESİ'NİN BORÇLARI AÇIKLANDI BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ
uşak uşak belediyesi tiyatro mehmet çakın tiyatro festivali