Haberler

Uşak Belediyesi Amatör Spor Kulüplerinin Yanında

1769
22-09-2017

Uşak Belediyesi tarafından, şehirde kurulu bulunan amatör spor kulüplerine ayrılan 33 bin liralık desteği sahiplerine Başkan Cahan teslim etti.

Şehirde sporun gelişmesi adına her türlü imkanı seferber ettiklerini dile getiren Cahan, özellikle amatör spor kulüplerinin oldukça önemli bir yere sahip olduğunu aktardı.

Geleceğin sporcularının ilk adımlarını attığı yer olan bu kulüplerde eğitimlerin daha iyi ve verimli olması gerektiğini belirterek, “Şehrimizde hizmet veren kulüplerimizin dertlerini dert edindik, sorunlarını sorunumuz kabul ettik. Her türlü konuda desteklerimizi ortaya koyuyoruz. Bizler şehir için, şehrimizin gelişimi için bir bütün olmalı, sporun daha iyi noktalara taşınması amacıyla birlik içerisinde hareket etmeliyiz.” dedi.

Programa Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Uşak Beleyesi Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Tunay, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)Uşak İl Temsilcisi Yaşar Kasım,  kentte bulunan 33 amatör spor kulübünün temsilcileri katıldı.

DESTEKLER ARTARAK SÜRECEK
Şehir içi ulaşım konusunda da destek sağlanacağını ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Spor hepimizin çocukluğundan bu yana bir şekilde içinde bulunduğu, futboluyla, basketboluyla hayatımızın bir bölümünü okul bahçesinde, evlerin önünde geçirdiğimiz bir etkinlik. Vazgeçilmezimiz. İstiyoruz ki bu süreçleri biraz daha profesyonel şekilde yönetelim ve sporu iyi konumlara ulaştıralım. Bu heves yalnızca okullarımızın bahçelerinde, sokak aralarımızda değil, yeşil sahalarda, parkelerde profesyonel bir şekilde çocuklarımızın spor hayatları oluşsun.” diye konuştu.

Maddi ve manevi her türlü desteğin esirgenmediğine değinen Başkan Cahan, “Kulüplerimizin sahalarında da düzeltmelere gittik ve sorunları çözüyoruz. Her şeyiyle ilimize yakışır amatör maçlarımızın oynanabileceği bir sahamız olacak. Bunun yanı sıra Huzurpark’ta bulunan spor alanımızda da eksiklikleri giderdik ve bir kampüs havasına kavuşturduk. İşte oradaki bu profesyonel atmosfer başarıyı da beraberinde getiriyor. Spor anlamında yapılacak her türlü desteği vermeyi amaçladık ve bunu yapmaya da devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

“SPORDA ENDER ŞEHİRLER ARASINDAYIZ”
Uşak’ın Basketbol süper liginde takımı bulunan nadir şehirler arasında olduğunu ifade eden Cahan, “3. Lige yükselen futbol takımımızla, Muratbey Uşak ve Voleybol ile çeşitli alanlarda iyi mücadeleler veriliyor. Geçtiğimiz günlerde tenis turnuvamızı başlatmıştık ve voleybola yönelik de bir turnuva düzenliyoruz. Yaz döneminde yüzme, futbol, tenis ve karate alanlarında kurslar verdik. Ata sporumuz ciride her türlü desteği sağlıyoruz. Bizler her alanda Uşak Belediyesi olarak sporcularımıza, kulüplerimize yetişmeye çalışıyoruz. Daha güzel yarınlar, daha güzel bir Uşak için sporun yanında durmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından destek çeki kulüplere verildi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş UŞAK KARAAĞAÇ MAHALLESİ MAHALLE KONAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE TATAMİ ALIMI Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Rabia Çelik Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ramazan Kara Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mehmet Özcan Ali Cemal Uşaklıgil
uşak uşak belediyesi nurullah cahan destek spor amatör kulüpleri