Haberler

Uşak Belediyesi Bir Yılda Bininci İskanını Verdi

1913
30-12-2017

İskan almak üzere belediyeye gelen Fatih Mahallesi sakinlerinden Fatma Kozak bir sürprizle karşılaştı. Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın makamında misafir edilen Kozak’a bininci kişi olması nedeniyle başkan Cahan tarafından hediye verildi. İskanı Kozak adına damadı aldı.

Uşak Belediyesi 2017 yılını geride bırakırken her alanda önemli atılımlar gerçekleştirdi. Kentsel Dönüşüm Projesi’nden köprülü kavşaklara, mahalle konaklarından spora kadar her noktada vatandaşa başarılı hizmetler sunan Uşak Belediyesi imar konusunda da dolu bir yıl geçirdi.

Bir yıl içerisinde toplamda bin 500 inşaat ruhsatı verilen, yatırımcı tarafından güven kazanan şehirde, 2017 içerisinde toplamda 1008 iskan sahiplerine teslim edildi.

Yapılan yatırımlar karşısında yatırımcıların gelişen Uşak’a olan güvenini gösteren yoğun talebe dikkat çeken Başkan Nurullah Cahan, “Uşak Belediyesi olarak 2017 yılında bininci iskanımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bininci iskanımızı alan vatandaşımızı tebrik ediyor ve güle güle oturmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Uşak Belediyesi’nin alt yapıdan üst yapıya, sosyal kültürel etkinliklerden imar işlerine kadar her alanda bir çığır açtığını kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Güzel bir ekibimiz var. Bu güne kadar çok ciddi, önemli işler yaptık. Kentsel Dönüşüm’den tutun da tüm yeni imar alanlarının açılmasına kadar her türlü işi başarıyla noktaladık. Ama özellikle bugün yıl sonuna doğru bininci iskanımızı verdik. Bu rakam daha da yükselecektir.” ifadelerine yer verdi.

Çalışmaların 24 saat süreyle devam ettiğini ve Uşak halkının hizmetinde olduklarını kaydeden Cahan, imar işlerinin de artarak devam edeceğini aktardı. Uşak Belediyesi olarak tüm vatandaşların 2018 yılının sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçmesi temennisinde bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş UŞAK KARAAĞAÇ MAHALLESİ MAHALLE KONAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE TATAMİ ALIMI Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Rabia Çelik Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ramazan Kara Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mehmet Özcan Ali Cemal Uşaklıgil
uşak uşak belediyesi nurullah cahan iskan 1000. iskan imar müdürlüğü