Haberler

UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA KEYİFLİ ETKİNLİK

914
9-12-2021

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, özel gereksinimli çocuklar ve Uşak’ta hizmet veren engelli derneklerinin temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Programa katılan özel çocuklar hem keyifli vakit geçirdi hem de Başkan Çakın’a taleplerini iletme şansı buldu.

Uşak Belediyesi olarak engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için birçok farklı alanda çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kurdukları engelli komisyonu sayesinde özel bireylerle ve engelli dernekleriyle iletişimlerinin kuvvetlendiğini ifade etti.

“İHTİYAÇLARINIZ BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”

Atapark Çayzade Sosyal Tesisinde düzenlenen programda konuşan Çakın, tüm engelli bireylerin yaşamlarını daha konforlu hale getirmek için 365 gün boyunca çalıştıklarını belirtti. “Engelleri kaldırıyoruz” adını verdikleri birimden ve özel gereksinimli çocuklar için şehre kazandırdıkları Umut Parkı’ndan bahseden Çakın, “İşitme engellilerimizden fiziki engellilerimize, down sendromlularımızdan otizmli bireylerimize kadar çok geniş bir çerçevede hizmet veriyoruz. Ekonomik anlamda ulaşmakta zorlandıkları malzemeleri temin ediyoruz ve onların sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılama noktasında çeşitli organizasyonlar düzenliyoruz. Düzenlediğimiz meslek edindirme kurslarıyla da aile ekonomilerine katkı sağlayacak duruma gelmeleri için uğraşıyoruz” dedi.

İşitme engelli aileler için titreşimli bebek telsizi temini ve şeffaf maske temini yaptıklarını; görme engelli vatandaşlar için de beyaz baston temin ettiklerini vurgulayan Çakın, “Kadın, Yaşlı, Engelli, Çocuk, Düşkünlerin Sorunlarını Araştırma Komisyonumuzda birbirinden değerli meclis üyelerimiz büyük bir hassasiyetle görev yapıyor. Vatandaşlarımız bu komisyonumuzla daima irtibat halinde olabilir. Böylece ortak yürüteceğimiz faaliyetlerle ve tasarlayacağımız projelerle onların daha mutlu bireyler olmasını sağlayabiliriz” dedi. Çakın, kahvaltı programına gelen herkese teşekkür ederek çocuklarla birlikte eğlenceli aktivitelere katıldı.

DERNEK TEMSİLCİLERİ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Kahvaltıda konuşan Uşak Engel Tanımayanlar Derneği Başkanı Senem Özpınar, özel çocukların sosyal yaşama adapte edilmesi için bu tip etkinliklerin çok önemli olduğuna değinerek, Uşak Belediyesi’nin engelliler için üzerine düşen her şeyi yaptığının altını çizdi. Etkinlikte söz alan Uşak Çölyak PKU Elele Derneği Başkanı Ömre Aydın ise Uşak Belediyesi’nin oluşturduğu engelli komisyonunun kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Kahvaltı programına katılan Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yunus Emre Çakmak, kendi yazdığı bir kitabı Başkan Çakın için imzalayarak hediye edip böyle anlamlı bir etkinlik düzenlediği için teşekkür etti. Etkinliğin ardından konuşan Uşak Üniversitesi Engelsiz Birim Koordinatörlüğü Öğrenci Temsilcisi Yaşam Koçu Beyzanur Aygören ise engelsiz birim sloganı olan “Biz Birlikte Güzeliz” ile özdeşleşen bir etkinlik yapıldığını belirterek, farklı engel gruplarına sahip çocuklarla kaynaştıklarını ve keyifli bir atmosfer yaşadıklarını dile getirdi.

EĞLENCE VE KAHKAHA ETKİNLİĞE DAMGA VURDU

Kahvaltı ve söyleşinin ardından özel gereksinimli çocukların gösterileriyle şenlenen programda Ecem Ölçer keman çalarak dinleyenleri mest etti. Daha sonra Atatürk Kültür Merkezi müzik korosu üyesi olan özel çocukların verdiği mini konser ile devam eden etkinlik, uygulama okulu öğrencilerinin muhteşem zeybek oyunuyla sona erdi. Etkinlik boyunca birbirleriyle kaynaşma fırsatı bulan ve sosyal açıdan çok keyifli bir gün geçiren minikler, tesislerde yer alan dart panosunda yeteneklerini sergileme şansı yakaladı. 

0.0
Son Düzenlemeler: 10 Aralk, 2021
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERDE KULLANILMAK ÜZERE SATEN KUMAŞ BİLEKLİK ALIMI DOĞRUDAN TEM UŞAK ULAŞIMDA ÇAĞ ATLAYACAK UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU ÖZGÜR ÖZEL UŞAK'I KIRMIZI BEYAZA BOYADI UŞAK AKILLI DURAKLA TANIŞACAK UŞAK BELEDİYESİ'NİN BORÇLARI AÇIKLANDI BAŞKAN YALIM 23 NİSAN'DA KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİ BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET
uşak uşak belediyesi Engelli etkinlik 3 aralık mehmet çakın