Haberler

UŞAK BELEDİYESİ'NİN KURTULUŞ HAFTASI PROGRAMI BELLİ OLDU

515
31-08-2023

UŞAK BELEDİYESİ’NİN KURTULUŞ HAFTASI PROGRAMI BELLİ OLDU

1 Eylül Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü için düzenlenen etkinliklerin akışı belli oldu.

Birbirinden Özel Etkinlikler Bir Arada

Kurtuluş haftası için dopdolu bir program hazırlayan Uşak Belediyesi; sanatı, müziği, eğlenceyi ve tarihin izlerini Uşaklılarla buluşturacak. 1 Eylül Cuma günü saat 19.30’da eski belediye binasının önünden başlayacak Kurtuluş Kortej Yürüyüşü Atapark’ta son bulacak. Aynı gün Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Uşaklı yazar Bekir Semerci'nin arşivinde bulunan belgelerden oluşan ‘Osmanlı Belgeleriyle Uşak’ sergisi düzenlenecek. Ardından ise Uşaklı Halk Ozanı Mustafa Çobanoğlu Atapark’ta vatandaşlarla buluşacak. Kulakların pasını silecek eser dinletisi sonrasında ise sahneyi ünlü sanatçı Funda Arar devralacak.

3 Eylül Pazar günü ise Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle hazırlanan ve Uşaklı Prof. Dr. İskender Pala’nın eşsiz kaleminden ortaya çıkan “Kurtuluş” adlı tiyatro oyunu, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sanatseverlerle buluşacak.

Uşak Belediyesi yapılacak tüm etkinliklere vatandaşları davet etti.

1 Eylül Kurtuluş Haftası Program Akışı:

-1 Eylül Cuma saat 19.30: Kurtuluş Kortej Yürüyüşü (Eski Belediye Binası Önü)

-1 Eylül Cuma saat 20.00: ‘Osmanlı Belgeleriyle Uşak’ sergisi (Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi)

-1 Eylül Cuma saat 20.30: Halk Ozanı Mustafa Çobanoğlu Konseri (Atapark)

-1 Eylül Cuma saat 21.00: Funda Arar Konseri (Atapark)

-3 Eylül Pazar saat 20.30: ‘Kurtuluş’ Tiyatro Oyunu (Atatürk Kültür Merkezi)

0.0
Son Düzenlemeler: 31 Austos, 2023
İlgili İçerikler: "TARİH BOYUNCA UŞAK HALISI" KİTABI GÖRÜCÜYE ÇIKTI UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SOSYETE PAZARI'NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Cemal Çakın Uşak Merkez Işık Mahalesi'nden Süleyman Tekdemir UŞAKLI KADINLAR UKAMER ATÖLYELERİNDE BULUŞTU UŞAK'TA İKİ PROJENİN RESMİ AÇILIŞI YAPILDI UŞAK'IN VİZYON PROJESİNDE SÜREÇ BAŞLADI BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ UŞAK'A GELİYOR UŞAK BELEDİYESİ, 11 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR UŞAK'TA HER MAHALLEYE EN AZ 100 FİDAN
uşak uşak belediyesi 1 eylül kurtuluş mehmet çakın