Haberler

Uşak coşku içinde seçim sonucunu kutladı

2006
27-06-2018

27. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sonuçlarının netlik kazanmaya başlamasının ardından sokağa çıkan AK Partiyi ve Cumhur İttifakını destekleyen  yüzlerce Uşaklı, parti ve Türk Bayrakları ile zaferi coşkulu bir şekilde kutladı.

Türkiye 27. dönem milletvekillerini ve yeni sistemdeki ilk Cumhurbaşkanını seçmek üzere sandıklara gitti. Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı için kararı yüzde 52.55 ile bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan olurken, milletvekilliğindeyse lider yine AK Parti oldu. Sonuçlara göre; AK Parti 293, CHP 146, MHP 50, HDP 67, İyi Parti 44 milletvekili çıkarttı.  Yüzde 86.5 oranında yüksek bir katılımın sağlandığı seçimlerde 180 bin 556 sandıkta 50 milyon 730 bin 337 oy kullanıldı. Seçimlerde Cumhur İttifakı yüzde 53.63 ile seçimleri önde tamamlarken, Millet İttifakı ise yüzde 34.04’de takıldı.

Seçim sonuçlarına göreyse Uşak’ta mevcut durum korundu. AK Parti yüzde 43.42 ile 2, Cumhuriyet Halk Partisi ise yüzde 28.28 ile Ankara’ya 1 milletvekili gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise yüzde 51.52 ile desteğini sunan Uşak, Muharrem İnce’nin oyunu 34.98, Meral Akşener’i ise 11.07’de bıraktı. 895 sandıkta 241 bin 679 oy kullanılan Uşak’ta katılım Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak yüzde 90.96 oldu.

Sonuçların ardındansa binlerce Uşaklı meydanlara döküldü. Şehrin çeşitli bölgelerinde düzenlenen konvoy ve yürüyüşlerle kutlanan zaferin ardından, Uşak Belediyesi önünde platform kuruldu. Düzenlenen kutlama etkinliğine, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ile İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, teşkilat mensupları ve binlerce Uşaklı katıldı.

Başkan Cahan: “Güçlü Türkiye tüm dünyaya armağan olsun”

Seçim sürecinde iftar, sahur ve ziyaret gibi düzenlenen pek çok programla Uşaklılarla buluşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yakalanan birlikteliğin daim olması dileğinde bulundu. Yaklaşık iki ay boyunca yağmur çamur dinlemeden yollara düştüklerini ve tüm Uşakla birlikte bu sonuca ulaştıklarını kaydeden Başkan Nurullah Cahan, “ Artık Uşak AK Parti’nin bir kalesidir. Halkımız Uşak’a AK Parti mührünü vurmuştur. Çalışmak bizden, takdir yüce Rabbimizden dedik ve Elhamdülillah sonuçta da Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Partimiz en iyi noktada. İnşAllah yeni Türkiye, güçlü Türkiye tüm dünyaya armağan olsun. Çalışmalarımızda emek harcayan teşkilatımıza ve destekleri nedeniyle hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu. Başkan Cahan, tüm Türkiye’nin ve Uşak’ın AK Parti’nin rengine büründüğünü belirterek Cumhur İttifakı’nda beraber oldukları Milliyetçi Hareket Partisi temsilcilerine de teşekkürlerini iletmeyi ihmal etmedi. Cahan, “Sandıkta vatan, devlet ve millet düşmanlarına Osmanlı tokadı atılmıştır, hayırlı olsun.” dedi.

Mehmet Altay: “Ülke bekasını soğana, patatese feda etmeye çalışanlara iyi bir tokat vurduk”

Önceki dönem milletvekili ve yeniden seçilerek meclise gitmeye hak kazanan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise yarın siyasi boşlukların son bulduğu bir güne uyanılacağını kaydederek, “Bizleri çıkmış olduğumuz seferden zafere ulaştıran Rabbime şükürler olsun. Bütün çalışmalarımızda gecesini gündüzüne katarak kader seçimi olarak gören bütün teşkilatımıza teşekkür ederim. Türkiye’yi yeni bir şahlanışa hazırlamak için Uşak’tan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğiniz desteğe şükranlarımızı sunuyorum. Biz verdiğiniz desteğe, bizlere sunduğunuz sorumluluğa layık olmaya gayret edeceğiz. Bugünün mimarı aziz milletimiz, sağduyusuyla millet üzerine kurulan kumpasları boşa çıkarmış, 15 Temmuz’da bu ülkeye kastedenlere karşı canını feda etmekten çekinmemiş ve 24 Haziran’da da devletinin yanında olmuştur. Söz de karar da aziz milletimize aittir. Bugün siyasal boşlukların bitiş anını yaşıyoruz. Yarın güçlü bir irade ile uyanacağız. Ülkenin bekasını soğana, patatese feda etmeye çalışanlara iyi bir tokat vurduk.” diye konuştu.

İsmail Güneş: “Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak”

AK Parti 24. dönem milletvekili ve 27. dönemde de yeniden seçilen İsmail Güneş de sükûnet, barış ve kardeşlik içinde bir seçim geçirdiklerini kaydederek, “Kimsesizlerin kimsesi, mazlumların sesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktık.Bu seçim Türkiye tarihinde bir dönüm noktasıdır. Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak ve 80 milyonu kucaklayan, demokratik, insan haklarına saygılı, barış ve kardeşlik içinde bir yönetim olacak. Sefer bizdendir, zafer Allah’tan. Seçim için çalışan bütün teşkilatımıza ve destek veren hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini paylaştı.

Mehter takımı ile başlayan, meşalelerin yakıldığı kutlama programı kalabalığın attığı sloganlarla son buldu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş Coşkun Çetin UŞAK KARAAĞAÇ MAHALLESİ MAHALLE KONAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE TATAMİ ALIMI Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Rabia Çelik Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ramazan Kara Durmuş Coşkun
uşak uşak belediyesi nurullah cahan kutlama coşku seçim galibiyet 2018 genel seçim