Haberler

Uşak Cumhuriyetin Işığıyla Aydınlandı

2315
30-10-2020

Uşak Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle özel etkinliklere imza atıldı.

Cumhuriyetin 97. kuruluş yıl dönümü Uşak’ta coşkuyla kutlandı. Resmi törenle başlayan programlar daha sonra Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu ve Satranç Turnuvası Ödül Töreni ile devam etti.

Uşak Belediyesi’nin geceyi aydınlatan lazer ışık gösterisiyse büyük beğeni topladı. Uşak 1 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program pandemi nedeniyle halka kapalı olarak yapıldı. Sosyal medyadan canlı yayınlanan gösteriye vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Büyüleyici bir görüntü oluşturan lazer ışık gösterisi ile şehrin gökyüzü Cumhuriyetin ışığıyla aydınlandı.

Programa Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ve Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Belediye Başkan Yardımcıları ve Uşak Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

Canlı yayınlanan programda vatandaşlara hitap eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, tüm imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Mücadelesi sürecinde ortaya koyulan kararlı duruşun Cumhuriyetle taçlandırıldığını vurguladı.

BAŞKAN ÇAKIN: 29 EKİM NİCE ZAFERLERİ BARINDIRAN CUMHURİYETE AÇILAN BİR YOL OLDU

“Hürriyet aşığı bir milletin, idealleri olan bir liderle çıktığı bu kutsal yol; dünyaya yön veren 97 yıllık bir medeniyete dönüşmüştür.” diyen Başkan Çakın, “Vatan toprağımızın her bir köşesinde canıyla ve kanıyla mücadele eden her yaştan ve zümreden insanımız, bu coğrafyanın vatan olmasını sağlamıştır. Bütün bu çabanın ve emeğin sonucu elde edilen zafer, nice zaferleri barındıracak olan Cumhuriyete açılan bir yol olmuştur.” dedi.

97 yıl önce ortaya koyulan kararlı duruşun, bugün de iç ve dış politikaya yansıdığını dile getiren Başkan Çakın, milli duruşun güçlenerek yarınların teminatı olduğunu ifade etti. Gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakmak ve onlara rehber olmak adına gerek yerelde ve gerekse genelde güçlü adımlar atıldığına işaret edilen Çakın, “Milli ve yerli hamlelerle, bir yandan kara sınırlarımızda ve mavi vatanda, diğer yandan sınırlarımızın ötesinde aziz milletimizin mührünü vurmakta, mazlumlara umut olmaktayız. Millet ve devlet olarak, daima birlik ve beraberlik içerisinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde güçlü bir Türkiye’yi umutla yeşertiyoruz. İnanıyoruz ki, bizlere yönelen kirli emeller hangi unsurlarla gelirse gelsin, yüreği iman ve inanç dolu bu milletin sinesinden öteye geçemeyecektir.” diye konuştu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi minnetle anan Başkan Mehmet Çakın, ilk günkü Cumhuriyetin 97. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

MEHMET ALTAY: CUMHURİYETİMİZİ BİR ÇINAR YAPMA HAYALİ İLE KOŞUYORUZ

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise, “Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutluyorum. Bu vesileyle, bugün hür ve bağımsız olarak, özgür olarak bu topraklarda yaşamamıza vesile olan Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 97 yıl önce büyük bir yoksulluk içerisinde büyük bir mücadeleyle Cumhuriyet çınarının ilk fidelerini dikmiş olan ecdadımızın, bu fidesini büyük bir çınar yapmanın hayali ile koşuyoruz. Allah nasip ederse Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın önde gelen lider ülkelerinden biri olma hedefiyle hep birlikte büyük bir gayret ve çaba içerisinde olacağız.” ifadelerine yer verdi.

ÖZKAN YALIM: BU EMANETİ YÜZYILLAR BOYUNCA TAŞIYACAĞIZ

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da, 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yaklaşık 8 yıl boyunca fedakârca çarpıştığını kaydederek, “97 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde bu topraklarda hür bir şekilde yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Bu emaneti yüz yıllar boyunca taşıyacağız. Nice yüzyıllar Türkiye Cumrhuriyeti’nin çocuklarının olacaktır.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU ÖZGÜR ÖZEL UŞAK'I KIRMIZI BEYAZA BOYADI UŞAK AKILLI DURAKLA TANIŞACAK UŞAK BELEDİYESİ'NİN BORÇLARI AÇIKLANDI BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET ÇOCUK KENT UŞAKLILARIN HAFTA SONUNA RENK KATACAK DİORAMA 1922 UŞAK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR UŞAK BELEDİYESİ GENÇLİK PARKI AÇILIYOR
uşak uşak belediyesi mehmet çakın cumhuriyet bayramı lazer show