Haberler

​Uşak Halılarına Piyangolu Tanıtım

2431
14-01-2016

Uşak Halılarına Piyangolu Tanıtım

Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, Uşak Halılarıyla ilgili yapılan çalışmaların olumlu neticeler verdiğine dikkat çekerken, “Ülke çapında yapılan etkinliklerde Uşak Halıları kullanılmaya başlandı” şeklinde konuştu.

Milli Piyango İdaresi 19 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak piyango çekilişi biletlerinin satışına başladı. 81 ilde gerçekleşen satışlarda Uşaklılar biletlerde bir sürprizle karşılaştı. Çekiliş biletinin bu haftaki tanıtım objesi Uşak Halıları oldu. Biletlerin üzerinde yer alan halılar bu sayede milyonlarca insana ulaştı.

Her gün daha iyiye gidiyoruz

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, “Halılarımızın bilinirliği gün geçtikçe daha çok artıyor” dedi. Korkmaz,”Halılarımızın eskisi gibi dünyaca tanınması ve hak ettiği yerlerde olması adına durmaksızın çalışıyoruz. Bu nedenle tanıtım çalışmaları adına elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Halılar ile ilgili yaptığımız projelerin geri dönüşlerinden de oldukça memnunuz. Son olarak halılarımız 19 Ocak 2016 tarihinde yapılacak Milli Piyango çekilişinin biletlerinde yer aldı. Bu durum halılarımızın ne denli tanındığını göstermekle beraber, milyonlarca insana piyango biletleri vasıtasıyla halılarımızı ulaştırmak demektir” ifadesini kullandı.   

Daha da iyi olacak

Halıların en güzel yerlere gelmesi adına çalışmaların devam edeceğini açıklayan Korkmaz, “Biz halılarımızla ilgili kurumsal ve ayakları yere basan çalışmaları sürdüreceğiz. Bu kapsamda yeni neslin gelecek kuşaklara halı bilincini aşılaması için çalışmalarımız söz konusudur. Ayrıca daha çok kişinin halıları öğrenmesi ve kentimizde daha fazla eve Uşak Halısı girmesi için proje çalışmalarımız devam ediyor. Tanıtım atağında da etkili bir yöntem kullanmayı sürdüreceğiz” dedi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber ​Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden duyuru 20/09/2019 ​Uşak İle Ruanda Arasında Ekonomik İşbirliği Görüşmesi Yapıldı Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu Başkan Cahan, Anadolu Isuzu'nun Tanıtım Programına Katıldı Uşak'ın Tanıtımı El Birliği İle Olacak ​Uşak Mutlu Kentler Ligi'nde 9'uncu Sırada Yer Aldı ​Uşak'ın Yıldızı Ciritte Parlıyor ​Uşak Belediyesi Kurban Bayramı'na Hazır
uşak belediyesi Tanıtım erol korkmaz marka uşak halısı piyango 19 ocak çekiliş