Haberler

Uşak Havalimanından Kutsal Topraklara Bir İlk

2475
4-12-2016

Uşak Havalimanından Kutsal Topraklara Bir İlk

Şehirler arası uçuşun şuan olmadığı Uşak Havalimanından, ilk kez kutsal topraklara uçak seferi düzenlendi. Afyon ilinde ikamet eden 165 yolcunun bulunduğu kafile, 2 hafta sürecek umre programından sonra 18 Aralık Pazar günü Uşak Havalimanına geri inecekler. Vatandaşların bu mutlu gününde onları yalnız bırakmayan Uşak Belediyesi umre yolcularını hediyelerle uğurladı. Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ’a Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana da eşlik etti.

Uşak İçin Tarihi Gün

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ böylesine özel bir günde vatandaşların mutluluklarına eşlik etmek istediklerini belirtirken, “Bugün Uşak için tarihi günlerden bir tanesi. Umre vazifesinde bulunacak yolcularımız için Uşak’tan ilk defa yurt dışına yolcu uçağını kaldırıyoruz. Herhangi bir sıkıntı olmadan 165 yolcumuzun yurt dışına seferini gerçekleştireceğiz. Tabi bizim esas arzumuz Türkiye’mizin diğer illerine de seferlerin olmasıdır. Bu konuda çalışmalarımızı da Uşak Havalimanı müdürümüzle yapmayı planlıyoruz. Bu tür seferlerin devamını arzuluyor, umre görevini ifa edecek yolcularımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Uşak Havalimanı Müdürü Fevzi Akdeniz ise, “Havaalanımızdan yurt dışı seferleri yapılabilmektedir. Yöre halkımız istediği sürece umre uçuşlarını buradan yapmayı uygun görüyoruz. Havayolu şirketleri bizlere bu konuda yardımcı oldukları sürece her zaman hizmet vermeye hazırız” ifadesini kullandı.

Organizasyon şirketi adına söz alan Abdullah Ayaz’da “90 bayan ve 75 erkek olmak üzere toplam 165 yolcumuzla seferimizi gerçekleştireceğiz. İlk defa Uşak’tan böyle bir seferle uçacak olmamızda bizleri heyecanlandırıyor. Ben şahsım ve firmam adına Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve değerli personeline bizleri güllerle uğurladıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Umre yolcularından Fatih Uysal ise,  “Çok güzel bir duygu, Allah herkese nasip etsin. Bu güzel günde sevincimize ortak olup bizleri yalnız bırakmayan Uşak Belediyesine de ayrıca teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.

Umre görevini ifa edecek yolcular aileleri ve sevdikleriyle vedalaşarak kutsal topraklara doğru saat 07.15 de hareket ettiler.

0.0
Son Düzenlemeler: 06 Aralk, 2016
İlgili İçerikler: BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET ÇOCUK KENT UŞAKLILARIN HAFTA SONUNA RENK KATACAK DİORAMA 1922 UŞAK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR İLK İFTAR SOFRASI DİKİLİTAŞ'TA KURULDU Yeşilkaraağaç Mahallesi Sakinlerinden, Fadime Özdemir İlknur Öztürk ÇOCUK KENT İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI UŞAK BELEDİYESİ GENÇLİK PARKI AÇILIYOR
uşak belediyesi nurullah cahan hakan uludağ yeni uşak umre uşak havalimanı ilk kez