Haberler

​Uşak İtfaiyesi Yangınlara Geçit Vermedi

2240
2-12-2015

Uşak İtfaiyesi Yangınlara Geçit Vermedi

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İtfaiye ekiplerinin yangınla mücadelede örnek ve başarılı bir sezon geçirdiğini kaydederken, çağın gereklerini takip eden bir yapıda başarının giderek artacağına dikkat çekti.

Uşak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 2015 yılında yangınlarla mücadelede başarılı ve kusursuz bir çalışma içinde yer aldı. Yangın mevsimi olan Yaz mevsiminde dahi en küçük aksaklığa meydan vermeyen Belediye, Uşak’ta bu bağlamda sıkıntı oluşmamasına neden oldu. 2015 yılında toplamda 932 farklı yangına müdahale edildi.  Yangınların 29’u fabrika ve işyerinde, 86’sı evde, 671’i ot ve anız yangını şeklinde, 62’si baca yangını şeklinde, 60’ı araç yangını şeklinde, 10’u orman yangın şeklinde ve 14’ü trafo yangını şeklinde gerçekleşirken ekipler anında müdahaleleriyle olası felaketlerin önüne geçti.

Başarılı bir yıl

“İtfaiye personelimiz her anlamıyla kusursuz bir şekilde 2015 yılını tamamlamıştır” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizde yangınlarla mücadele konusunda başarıyla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. En küçük bir olayda dahi ekiplerimiz herhangi bir aksamaya meydan vermeden müdahalelerini gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda 2015 yılında da ekiplerimiz tüm yangınlara anında ve etkili bir şekilde müdahale etmiştir. Bu nedenle tüm personelimizi yürekten kutluyorum. Bundan sonra da aynı sorumluluk bilinciyle çalışmalarımız sürecek” dedi.

Trafik kazalarında da AKS ekiplerinin sıkışmalı yaralanmalara profesyonelce müdahale ettiğine vurgu yapan Cahan,”Kazalarda uzun süreli sıkışmaların neden olacağı can kayıplarını da bu sayede engelledik” diye konuştu.

Teknoloji takibi ve sürekli eğitimler

Uşak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelinin başarısının sırrında gelişen teknolojinin takip edilmesinin ve eğitimlerin katkısının aşikar olduğunu dile getiren Cahan şunları söyleyerek sözlerine son verdi: “İtfaiyemiz gelişen çağın teknolojilerini en iyi şekilde takip etmektedir. Bu konuda itfaiyeyi ve yangılara müdahaleyi ilgilendiren her türlü araç ve gereci müdürlüğümüze entegre etmekteyiz. 2015 yılında çağın gerekleri olan araçları da bu bağlamda müdürlüğümüze takviye ettik. Bundan sonra da eğitimlere önem veren bir yapıda yangınlardaki başarımız devam edecek”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber UŞAK İTFAİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA YANGINDA FARKINDALIK PROGRAMI ​Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden duyuru 20/09/2019 Uşak'ın Modern ve Teknolojik Yeni Üst Geçitlerine Çirkin Saldırı Uşak'ın yeni üst geçitlerinde isimler belirlendi Uşak Belediyesi'nden Yapımı Devam Eden Üst Geçitler Hakkında Kamuoyu Duyurusu Yeni Üst Geçitler Modern Uşak'la Bütünleşecek ​Uşak İle Ruanda Arasında Ekonomik İşbirliği Görüşmesi Yapıldı ​Uşak Mutlu Kentler Ligi'nde 9'uncu Sırada Yer Aldı
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir itfaiye başarı yangın kaza marka itfaiye