Haberler

Uşak Modern Bir Yüze Kavuşuyor

2237
12-07-2017

Uşak Belediyesi modern ve daha yaşanılabilir bir Uşak için kentin dört bir yanında alt yapı ve üst yapı faaliyetlerini sürdürüyor. Her mahallede süren çalışmalar havaların ısınmasıyla kent merkezinde de kendisini gösterdi.

Son olarak İslice Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi’nde ve Belediye Hizmet Binası’nın yanında bulunan yolda çalışmalar başlatıldı. Kentin eskiyen ve artık kullanışsız olan yollarında yapılan yenileme çalışmaları kapsamında ilk olarak parke taşlarının sökümü gerçekleştirildi.

Modern aydınlatmaların ve asfaltın yapılacağı bölgede ayrıca elektrik hatları da yer altına taşınacak.

Çalışmaları yakından takip eden Uşak Belediye Balkanı Nurullah Cahan, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı.

Alan incelemesi sırasında açıklama yapan Başkan Nurullah Cahan, ekiplerin şehrin her bölgesinde çalışmaları özveriyle sürdürdüklerini bildirdi.

ŞEHRİN HER BÖLGESİNE HİZMET KUŞATMASI

Proje ve çalışmaları yerinde inceleyerek halkla da iletişim kurduklarını, taleplere kulak verdiklerini ileten Başkan Cahan, “Yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Buradaki mevcut kullanılamaz haldeki taş parkeleri arkadaşlarımız kaldırmaya başladılar. Sonrasında ise kaliteli asfalt çalışmalarımız olacak. En önemli husus ise şehrimizin merkezi dahil olmak üzere her tarafta çalışmalarımız var. Su kanal işleri, park-bahçe işleri ve yol asfalt çalışmaları olmak üzere ekiplerimiz yaşanabilir bir Uşak için çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

Diğer mevkilerde de ekiplerin girmediği yer olmadığının altını çizen Başkan Cahan, “Bir taraftan 3. battı çıktı çalışmalarımız devam ediyor. Alanda bulunan Dokuzsele Deresi Köprüsünü arkadaşlarımız büyük ölçüde tamamladı. Devamında da trafiği yan yollara vererek ana yolda çalışmalarımız başlayacak. Bisiklet yolundaki çalışmamız Desan Sitesinin olduğu kısımda sürüyor. Barbaros Caddesi’nin devamındaki yollarımızda da çalışmalarımızı başlattık. O bölgedeki ara sokaklarımızda elektrik hatları yer altına alınmaya başlandı. Yine aynı şekil Çivril Caddesinde de elektrik hatları yer altına alınıyor. Kısa sürede o bölgelerimizi de toparlayacağız.” ifadelerini kullandı.

UŞAK, UŞAK HALKINA YAKIŞIR BİR FORMA GİRİYOR

En kısa sürede çalışmaların tamamlanarak şehri modern ve kaliteli yollarla kavuşturmaya devam edeceklerini aktaran Başkan Cahan konuşmasına şöyle devam etti:

“Belediye Hizmet binamızın hemen yanındaki yolda ve Burma Camii’nin bulunduğu kısımda yol yapım çalışmalarımız başladı. Buradaki kullanılamaz haldeki bozuk parke taşlarını kaldırarak önümüzdeki 10-15 gün içerisinde sıcak asfalt, kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yapacağız. Şehrimizi parklarıyla, yollarıyla, kültürel mekanlarıyla ve sosyal donatılarıyla hemşehrilerimize yakışır bir hale getiriyoruz.”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Bir Eylül Sanayi Sitesi Yağmur Suyu Hattına Kavuşuyor ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş UŞAK KARAAĞAÇ MAHALLESİ MAHALLE KONAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE TATAMİ ALIMI Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Rabia Çelik Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ramazan Kara Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mehmet Özcan
uşak uşak belediyesi nurullah cahan asfalt yol yıldırım beyazıt caddesi