Haberler

​Uşak Mutlu Kentler Ligi'nde 9'uncu Sırada Yer Aldı

2371
30-04-2017

Uşak Mutlu Kentler Ligi’nde 9’uncu Sırada Yer Aldı

Mutlu kentler liginde 9'uncu olan Uşak, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere fark attı. Sonuçları değerlendiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Bu yıl Uşak'ı futbolda şampiyon yaptık, inşallah önümüzde yıl da mutluluk liginin şampiyonu biz olacağız" dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) en mutlu şehirleri açıkladı ve Uşak, mutluluk endeksi yüksek olan kentler arasına adını yazdırdı.

TÜİK'in mutluluk düzeyi hakkında yaptığı araştırmaya göre Uşak, yüzde 72,34'lük oranla en mutlu kentler liginde ilk 10'da yer aldı. TÜİK'in araştırmasına göre, mutluluk endeksinin şampiyonu yüzde 76,66 ile Sinop olurken, Afyonkarahisar ikinci ve Bayburt da üçüncü sırada yer aldı.

Sıralama, Kırıkkale, Kütahya, Çankırı, Düzce, Siirt, Uşak ve Şırnak şeklinde devam etti. İlk 10 kent arasına adını yazdıran Uşak'ın yüzde 72,34'ü mutlu olduğunu açıkladı.  İstanbul'un 50, İzmir'in 51 ve Ankara'nın da 64'üncü sırada yer aldığı araştırmanın en zayıf halkaları ise; Tunceli, Osmaniye, Diyarbakır, Antalya ve Hatay oldu.

Araştırmayla ilgili bir değerlendirme yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  geçtiğimiz yıl TÜİK'in yaptığı yaşam endeksi araştırmasında, kentin sosyal yaşam alanında ikinci olduğunu hatırlattı. Cahan, "Yapılan fiziki ve sosyal yatırımlar, rakamlara yansıyor. Belediye, eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ilimize önemli ölçüde yatırım yapılıyor. Sadece kent merkezinde değil kırsal alanda da ciddi çalışmalar var. Mutlu aile ve mutlu şehir anlayışıyla hizmetlerimiz devam edecek. Bu yıl Uşak'ı futbolda şampiyon yaptık, inşallah önümüzde yıl da mutluluk liginin şampiyonu biz olacağız" dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Nurkadın Mutlu Esnaf Moda Fest'ten Memnun Kaldı ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber BAŞKAN ÇAKIN'IN SÜRPRİZİ GENÇLERİ MUTLU ETTİ Emine Aldırmaz Sabiha Yaldız Mustafa Mutlu ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR ARTIK "UMUTLU" Mimoza Mutlu
uşak uşak belediyesi nurullah cahan mutlu kentler