Haberler

Uşak Üniversitesi Modern Yüzüne Kavuşuyor

2097
28-11-2017

Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi tarafından yapılan protokol kapsamında hayata geçirilen hizmetler eğitim yuvasına yepyeni bir yüz katıyor.

Şehrin çeşitli bölgelerinde yapımı devam eden ve Uşak'ın çehresini değiştirerek yenilikçi vizyonunu ortaya koyan çalışmaların yanı sıra Uşak Belediyesi üniversitede de eksiklerin giderilmesi adına faaliyet yürütüyor.

Özellikle İslami İlimler Fakültesi'nin ve üniversitenin giriş kısımlarının çevresindeki çamurlu yapıyı modern bir görünüme kavuşturan belediye ekipleri asfaltlama çalışmalarında sona geldi. Kaldırım ve asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla peyzaj çalışmalarını yapacak olan Uşak Belediyesi, üniversitenin tercih sıralamasında üst sıralarda yer almasını sağlayacak.

Akademik başarısının yanında sosyal alanları ve kampüsüyle örnek olarak gösterilen üniversiteler arasında yer alacak.

Uşak Üniversitesi’nde yaptığı incelemelerde Belediye Başkanı Nurullah Cahan'a, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yaşar, UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen eşlik etti.

Alanda açıklamada bulunan Cahan, "Burada ortak aklın sonucunu hep birlikte görüyoruz. Öncelikle rektörlüğümüzle bir protokol kapsamında üniversitemizin girişinin komple dizaynını yaptık. Yaklaşık 1 ay kadar önce hafriyat çalışmaları sırasında buraya gelmiştik ve şimdi de asfalt çalışmalarının son günündeyiz. İzmir Ankara karayolu üzerinde bulunan üniversite kampüsümüz gerçekten güzel bir görüntüye kavuştu. Bahçe düzenlemeleri ve peyzajı yapıldığında her taraf çiçek gibi olacak. Asfaltlarını attık, kaldırım çalışmalarını yaptık. Yeşillendirme ve ağaçlandırmayla birlikte üniversitemiz bambaşka bir güzelliğe kavuşacak." dedi. 

Uşak Üniversitesi ile 35 bin öğrencinin şehre kazandırıldığını belirten Başkan Nurullah Cahan "Uşak Belediyesi olarak bizler ev sahibiyiz. Buradaki öğrencilerimiz, buradaki akademisyen arkadaşlarımız bizim baş tacımız. Her geçen gün içerisindeki fakültelerle, akademik çalışmalarla Türkiye'de gerçekten gündem oluşturan üniversitemizin mekansal olarak da güzellik kazanması, rahat tercih edilebilecek, fiziken sayılı üniversiteler arasına girmiş olması bizleri mutlu ediyor." diye konuştu.

Başkan Cahan, öğrencilerin tamamını hem Uşak'ın fahri hemşehrisi hem de kültür elçisi olarak gördüklerini, şehrin sahip olduğu güzellikleri anlatmalarını beklediklerini ifade etti.

Rektör Vekili Dalkıran, Şehrin ve üniversitenin eski halinin gelenlerde memnuniyetsizlik yaşattığını ancak şimdi hem üniversite hem de şehir olarak burada kalma arzusu oluşturacak bir duruma getirildiğini vurguladı.

İki ay önce buranın oldukça tozlu ve çamurlu olduğunu belirten Rektör Vekili Sayın Dalkıran, "Öğrencisi, akademisyeni, çalışanlarıyla birlikte 35 binin üzerinde kişi artık rahat bir nefes aldı. Şu an bir üniversitede, bir kampüste yürüdüğünüzü çok rahat bir şekilde hissediyorsunuz." açıklamalarında bulundu.

Uşak Üniversitesi nüfusunun 5-6 yılda bir yenilendiğini söyleyen Rektör Vekili Dalkıran, "Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün Türkiye'den öğrencilerimiz var. Dolayısı ile onlar burada hem üniversitemiz açısından hem de ilimiz tanıtımı açısından Uşakımız için artık reklamımızı yapacaklar. Artık burada yaşamayı arzu edecekleri, burada çalışmak isteyecekleri bir üniversite ve şehir haline geldik. Ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına başlayacağız. Başta Belediye Başkanımız Nurullah Cahan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Merkez Eşme İlçesi'nden ​Halil Çoban Uşak Ulubey Çamdere Köyü'nden İbrahim Erdoğan GENÇ KUŞAK AKADEMİ'DEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE Bir Eylül Sanayi Sitesi Yağmur Suyu Hattına Kavuşuyor ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş UŞAK KARAAĞAÇ MAHALLESİ MAHALLE KONAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE TATAMİ ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU
uşak uşak belediyesi nurullah cahan asfalt yol modern uşak üniversitesi