Haberler

​Uşak'ın Yıldızı Ciritte Parlıyor

2285
31-10-2016

Uşak’ın Yıldızı Ciritte Parlıyor

Cahan, “Ciritte Türkiye Şampiyonu Olacağız”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte ciride yaptıkları yatırımların faydalarını almaya başladıklarını belirtti. Cahan, “İlimizin cirit kulüpleri desteklerimizle Türkiye’de söz sahibi olmaya başladılar” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi “Sporun ve Sporcunun Dostu Belediyecilik” sloganıyla çıktığı yolda spor konusunda önemli başarılar elde etmeye başladı. Amatör ve profesyonelde bireysel ve takım oyunlarına destek sağlayan Belediye, bu konuda birçok başarı sağladı. Son olarak Ata sporu olan ciridin hak ettiği yerde olması amacıyla yapılan yatırımlar da meyvelerini verdi. 2015 yılında Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik başarısı elde ederek Erzurum hegemonyasını kıran Belediye, bu yılda aynı başarıyı tekrar etti. Ankara’da düzenlenen Türkiye Cirit Şampiyonası’na Uşak Belediyesi katkısıyla katılan Bir Eylül Atlı Spor Kulübü tüm rakiplerini eleyerek çıktığı final müsabakasında Erzurum’un Akıncılar Atlı Spor Kulübü’ne takımına 24.5- 20 skorla yenilerek ikinci oldu. Türkiye şampiyonunun belirleneceği son maçta  Belediye Başkanı Nurullah Cahan da hazır bulunarak takımına destek verdi. Ayrıca final müsabakasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da bulunurken, heyecanlı mücadeleyi Başkan Cahan’la birlikte takip ettiler.

Cirit desteklerimizle gelişiyor

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Ata sporumuz ciridimiz için verdiğimiz emeklerin karşılığını alıyoruz” dedi. Cahan şunları kaydetti: “İlimizin marka değerlerinden birisi olan ciride desteklerimiz devam ediyor. Amacımız Türkiye’nin en çok kulüp sayısına sahip olan kentimizin bu konuda zirvede yer almasıdır. Bu nedenle cirit kulüplerimizle sürekli istişare içinde bulunuyoruz. Yapabileceklerimizi ortak akıl ile belirleyerek bir yol haritası çıkarıyoruz. İşte tüm bu emekler ise4 meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik kazanan ekiplerimiz bu yıl da Türkiye ikincisi oldular. Daha önce bu başarılara hasrettik. Şimdi gelecek yıllarda başarımızı şampiyonluk kazanarak taçlandıracağız” .

Spora desteklerimiz sürecek

Uşak Belediyesi’nin kentte sporun sevilmesi adına çalışmalar devam edeceğine işaret eden  Cahan, “İlimizde sporun sevilmesini önemsiyoruz. Yeni, neslin spor ile yoğrulması ve spora yönelmesi her zaman değerlidir. Bu nedenle başarıların yeni neslin spora yönelmesinde altın bir rol alacağını biliyoruz. İlimizin sporun başkentleri arasında yer alması için bu doğrultuda hareket edeceğiz. Spor ile ilgili her projede desteklerimiz sürecek” dedi.

Karşılaşmaların sonunda dereceye giren takımlara ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Ciritte En İyisi Olacağız ​Uşak Ege'nin Parlayan Yıldızı Olacak ​Ciritte Türkiye Şampiyonluğunu İstiyoruz
uşak belediyesi nurullah cahan cirit şampiyona sporda marka şehir bir eylül atlı spor bilal erdoğan