Haberler

UŞAKLI YÜZLERCE GENÇ FİLİSTİN İÇİN KENETLENDİ

401
4-11-2023

Uşak Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Genç Kuşak Topluluğu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi. Gençlerin omuz omuza vererek tepkilerini dile getirdiği ve seslerini en yüksek sesle duyurmaya çalıştığı yürüyüşe yaklaşık bin öğrenci katıldı.

Programda Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra, Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Uşak Belediyesi daire müdürleri, üniversite toplulukları ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Uşak Üniversitesinin giriş kapısının önünden başlayan yürüyüş, Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi'ne kadar devam etti. Gençler, ellerinde Türk Bayrakları ve Filistin Bayrakları ile yürüyüş boyunca sloganlar atarak Filistin halkına karşı yapılan zulümlere ve katliamlara tepki gösterdiler. Ayrıca yürüyüşte dev bir Türk Bayrağı da açıldı.

BAŞKAN ÇAKIN "UŞAKLI GENÇLERLE GURUR DUYUYORUM"

Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’nde konuşma gerçekleştiren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, "Gençler internetten başka bir şey bilmez, gençler dünyaya karşı duyarsızdır, gençler kendi dünyaları dışındaki dünyadan habersizdir diyenlere inat, bugün hep beraber Filistinli kardeşlerimizin acısını paylaşmak için gençlerimizle bir aradayız. Masumlara yapılan zulme göz yummayıp, büyük bir öfke ve inançla yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Hepinizi tebrik ediyorum ve Uşaklı gençlerle gurur duyuyorum. Sizler biliyorsunuz ki ben aslında bir siyasetçiden ziyade, bugüne kadar sizlere bir abi olmaya, gençlerin başkanı olmaya gayret ettim. Bundan sonra da inşallah, Uşak'ta ki gençlerimizin hem en güzel şartlarda gençliklerini yaşaması, hem de milli ve manevi duygularını en güzel şekilde geliştirmeleri için çalışmaya devam edeceğiz. Dört yıl önce Genç Kuşak projesi olarak başlatmış olduğumuz bu gençlik çalışmasının, bugün geldiği noktadan büyük bir mutluluk duyuyorum. Gençlerimizin projemize sahip çıkması ve her geçen gün büyüyerek kocaman bir aile olmamız bizleri daha fazla çalışmak için teşvik ediyor." dedi. 

Program sonunda, protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından gökyüzüne balonlar ve güvercinler bırakıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN RULO PAMUK VE HASTA ALTI BEZİ ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU SINAVA HAZIRLANAN GENÇLER GENÇ KUŞAK İLE MOTİVASYON BULDU UŞAKLI KADINLAR UKAMER ATÖLYELERİNDE BULUŞTU HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI Ümmü Gencer Veli Gençer ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR GENÇ KUŞAK TOPLULUĞU'NUN ROTASI BU KEZ TEKNOFEST SÖZÜ VERİLEN TİCARET MERKEZİ UŞAKLILARLA BULUŞTU Cemil Gencer
uşak uşak belediyesi mehmet çakın filistin Genç Kuşak destek yürüyüşü