Haberler

Uşak'ta Binlerce Vatandaş Teröre Lanet Okudu

2135
17-12-2016

Uşak’ta Binlerce Vatandaş Teröre Lanet Okudu

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Biz dimdik ayakta duracağız ve terör örgütlerinin bu hain planlarına engel olacağız” dedi.

Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi, Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları, son günlerde artan terör saldırıları nedeniyle "Teröre Lanet Yürüyüşü" düzenledi. Uşak Belediye binası önünde toplanan Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ile terörü lanetleyen slogan ve tekbirler eşliğinde İsmetpaşa Caddesi’nden, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar yürüdü. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şehit asker ve polisler için dua edildi. Yürüyüşe Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Yine Ciğerimiz Yandı

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, terör örgütlerinin savunmasız askerlere saldıracak kadar hain olduğunu belirtti. Cahan, “Yine ciğerimiz yandı göz yaşlarımız pınar oldu. Polislerimizi, askerlerimizi ve sivillerimizi ahirete yolcu eyledik. Bugün masum askerlerimize haince tuzak düzenlendi. Yine kalleşlik yaptılar, her zaman olduğu gibi sırtımızdan vurdular. Geçtiğimiz günlerde polislerimize şehadet şerbetini içiren, bugün askerlerimize bombalı suikast düzenleyen Pkk’ya, tüm destekçilerine ve teröristlere idam istiyoruz. Rabbim onları kahreylesin” ifadesini kullandı.

Tek Ses, Tek Vücut, Tek Yumruk Olduk

Geçmişten günümüze hain şer odaklarına her türlü gereken cevabı verdiklerini ve vermeye devam edeceklerine değinen Başkan Cahan, “15 Temmuz gecesinde meydanlara inip darbecileri püskürten milletimiz, bugün de şehitlerimiz için  tek ses, tek vucut, tek yumruk oldu. Hangi siyasi partiden hangi kimlikten olursa olsun hain terör örgütlerine dur demek için Uşak olarak biriz, beraberiz. Devletimize, milletimize yan gözle bakanların  karşında durmaya hazırız” dedi.

Aynı Zihniyet Yine Kendini Gösterdi

Kalleşlere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Cahan, “Dindaşımız, soydaşımız olan Halep’deki masum insanları katleden zihniyet bugün Kayseri’de kendini gösterdi. Hainlerin istediği memleketimizin her tarafında bu huzursuzluğu çıkarmak. Hedefleri Türkiye’yi bölmek olan bu kalleşlere 79 milyon Türk insanı olarak gereken cevabı vermeye hazırız. Kardeş kavgası çıkmasını isteyen bu hainlere asla fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere bugün şehit olan ciğerparelerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Bugün burada tek yumruk olarak beraber olan hemşehrilerime de şükranlarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Vatan Söz Konusu Olduğunda Hainlere Geçit Yok

Uşak Valisi Ahmet Okur ise, “Biz bir mücadele içerisindeyiz. Geçen günlerde İstanbul, bugün Kayseri, bütün İslam coğrafyası saldırı altında. Bu topraklar kolay kazanılmadı kolay da teslim etmeyeceğiz. Vatan toprakları söz konusu olduğunda hainlere geçit vermeyeceğiz. Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde kirli emellerine asla ulaşamayacaklar. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM'DAN VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HABER GELDİ BAŞKAN YALIM, İFTAR SOFRASINDA BİNLERCE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ UŞAK'TA TERÖRE LANET YAĞDI ŞEKEREVLERİ KAPALI PAZAR YERİ VATANDAŞTAN TAM NOT ALDI UŞAK BELEDİYESİ VE ÇEVRECİ VATANDAŞLAR KİRLİLİĞE DUR DEDİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI 65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlarımızın ve Kronik Rahatsızlığı Olan Vatandaşlarımızın Sokağa Çıkış Saatler BAŞKAN ÇAKIN VATANDAŞI BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR UŞAK BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNDE VATANDAŞLARA VERİLMEK ÜZERE BAYRAK ALIMI UŞAK BELEDİYESİ HER ALANDA VATANDAŞIN YANINDA
uşak belediyesi nurullah cahan yürüyüş ahmet okur istanbul terör halep vali kayseri