Haberler

UŞAK'TA CİRİTLER DEPREMZEDELER İÇİN ATILDI

451
20-03-2023

Uşak’ta misafir edilen depremzedelere moral olması adına Uşak Belediyesi ve kentteki atlı cirit spor kulüpleri ortaklığında özel bir etkinlik yapıldı. Etkinliğe Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman ve il protokol üyeleri katıldı. Gösteri maçında yer alan atlı cirit spor kulüpleri de depremzedeler için toplanan gıda yardımlarına katkıda bulundu.

Uşak Belediyesi Kalfa Cirit Sahası’nın ev sahipliği yaptığı etkinlikte ilk olarak Mısır Odunu gösterisi yer aldı. Daha sonra depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren cirit sporcusu Yasin Himmet Yılmaz adına Yasin-i Şerif okutuldu. Depremzedelerin ve Uşaklıların buluştuğu etkinlikte A-B ve C-D takımları olarak 4 takım, 2 gösteri maçı oynadı. Gösteri maçlarında toplamda 33 atlı cirit sporcusu yer aldı.

Çakırlar Spor Kulüp Başkanı Orhan Güçlü, “Böyle güzel bir etkinlikte bulunduğumuz için çok mutluyuz ve belediyemize bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Çok üzücü günler yaşadık, inşallah son olur. Depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Etkinliğe katılan Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, cirit sporunun Uşak’ı temsil ettiğini belirterek “Şehirde 7000’e yakın depremzede misafirimiz var. Biz de Uşak Belediyesi olarak onlara farklı bir etkinlik yapmak, içinde oldukları psikolojik durumdan kurtarmak amacıyla bugün burada toplandık. Etkinliğe katılan il protokol üyelerine, spor kulüplerine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: 21 Mart, 2023
İlgili İçerikler: UŞAK İÇİN VERİLEN SÖZLER TUTULUYOR KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDE TURİSTLER İÇİN UŞAK GEZİ REHBERİ TÜRKÇE ALMANCA İNGİLİZCE REHBER BASTIRILMASI AL UŞAK'TAN BESNİ'YE GÖNÜL BULUŞMASI UŞAK BELEDİYESİ DÜNYA SU GÜNÜ'NÜ FARKINDALIK İÇİN ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ BAŞKAN ÇAKIN KURAKLIĞA KARŞI TEDBİR İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU BAŞKAN ÇAKIN: UŞAK'A DEĞER KATMAK İÇİN KARARLILIKLA ÇALIŞACAĞIZ UŞAK'TA DEZAVANTAJLI ÇOCUKLAR SPOR İÇİN BİR ARAYA GELDİ FATİH VE KEMALÖZ PAZAR YERLERİ İÇİN BAŞVURU BİLGİLENDİRMESİ 123 BİN METREKARELİK DEV PROJE ÇOCUK KENT'İN TEMELİ BAKAN KASAPOĞLU İLE ATILDI 7 BİN METREKARELİK PROJENİN TEMELİ ATILDI
uşak cirit mehmet çakın