Haberler

UŞAK'TA DEZAVANTAJLI ÇOCUKLAR SPOR İÇİN BİR ARAYA GELDİ

695
5-12-2022

Bu turnuva dezavantajlı çocukları sporla buluşturdu

Uşak’ta Dünya Engelliler Günü kapsamında Kalfa Korusu Spor Salonu’nda düzenlenen “Futsal Turnuvası” Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün santra vuruşuyla başladı.
Uşak Belediyesi Diyabetle Yaşam Merkezi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında organize ettiği “Futsal Turnuvası” kıyasıya mücadele ile başladı. Diyabet ve çölyak gibi rahatsızlıklara sahip dezavantajlı bireylerden disleksi, otizm ve işitme gibi engelleri bulunan bireylere kadar birçok gruba hitap eden turnuvada 12 takımdan oluşan toplamda 18 yaş altı 99 genç yer aldı. Kapsamı itibariyle kentte ilk kez düzenlenen turnuvanın kazananı10 ve 11 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek karşılaşmalarla belirlenecek.

Turnuvanın ilk maçı Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu ve Diyabetle Yaşam merkezi öğrencileri arasında oynandı. Organizasyona Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, oyuncuların aileleri ve sporseverler katıldı.

“HİÇBİR ENGELSPORYAPMAYA ENGEL DEĞİLDİR” 

Uşak’ta özel gereksinimli vatandaşlarımıza yönelik faaliyetlerle yakından ilgilendiklerini söyleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden bir tanesi olan turnuva için buradayız. Az önce başlama vuruşumuzu yaptık. Özel gereksinimli öğrencilerimizden oluşan 12 takım 3 hafta boyunca çekişmeli mücadeleler gerçekleştirecek. Dezavantajın ve engelin spor yapmaya engel tanımadığını kanıtladığımız bu özel etkinlikte bizimle olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, takımlarımıza başarılar diliyorum. İnanıyoruz ki bu turnuvada kazanan tebessüm olacak, en büyük kazanımsa birliktelik. Centilmenliğin hakim olduğu bir turnuva olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

0.0
Son Düzenlemeler: 05 Aralk, 2022
İlgili İçerikler: Karahallı/Karayakuplu Köyünden, Ali Acartürk UŞAK'TAKİ YAĞIŞLAR MECLİS GÜNDEMİNDE KONUŞULDU UŞAK BELEDİYESİ İLE ENGELLER BİR BİR KALKIYOR GURBETÇİ FESTİVALİ UNUTULMAZ BİR KAPANIŞ YAPTI Birol Güneş Sarayaltı Mahallesi Sakinlerinden, Yusuf Çetin MODAFEST'TE HER GÜN BAŞKA BİR EĞLENCE YAZ SPOR OKULLARI'NDA KAYITLAR BAŞLADI. ÇARŞI UŞAK'TA ÇALIŞMALAR HIZ KAZANIYOR MODAFEST İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
uşak mehmet çakın özel gereksinimli çocuklar